forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Marian Waligóra - Chamonix

Miasto - foto-info.pl.

Marian Waligóra - ChamonixGaleria Art Foto działająca w Regionalnym Ośrodeku Kultury w Częstochowie zaprasza 5 listopada 2010 r. o godz. 18.00 na otwarcie wystawy fotografii ojca Mariana Waligóry pt. "Chamonix".

 

Zainteresowanie górami i fotografią rozwijało się we mnie jako pewna forma „odskoczni” od zwyczajnej codzienności, ale i sposób aktywnego wypoczynku, który zawsze preferowałem. Wiele wędrówek górskich po Tatrach jak i poważniejsze już wyjazdy w Alpy odbywałem z aparatem fotograficznym w ręku. I tak jest do dziś. Chcąc przedłużyć swą obecność pośród piękna odwiedzanych miejsc i uchwycić w choćby niewielkim stopniu to co widzę – fotografuję.

Wysiłek zdobywania górskich szczytów i niesamowita nagroda za ich osiągnięcie w postaci „nieziemskich” widoków – to zawsze  było i jest dla mnie inspiracją na drodze ciągłego pogłębiania i ożywiania wiary. „Wznoszę swe oczy ku górom” jak brzmią strofy Psalmu 121,1 bo wiem, że z wysokości, od Pana, przyjdzie mi pomoc” - mówi o swojej pasji Ojciec Marian Waligóra.

Ojciec Marian Waligóra - urodził się 2 października 1966 roku w Jędrzejowie. Po ukończeniu Technikum Leśnego w Zagnańsku, w 1987 roku wstąpił do Zakonu Paulinów. W 1994 roku, po ukończeniu studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie na Skałce, otrzymał święcenia kapłańskie i rozpoczął swą duszpasterska posługę - najpierw przez rok  przebywając na Węgrzech, a potem, aż do chwili obecnej na Jasnej Górze. Z Węgrami jest nadal mocno związany przez posługę pielgrzymom z tego kraju, nie zapominając o historycznych - węgierskich korzeniach  Zakonu Ojców Paulinów jak i samej Jasnej Góry.


Regionalny Ośrodek Kultury, Galeria Art Foto
Adres: ul. Ogińskiego 13a, Częstochowa
Marian Waligóra - Chamonix
Wernisaż wystawy: 5 listopad 2010 r, godz. 18.00
Termin wystawy: 5 listopad - 3 grudzień 2010 r.
Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież