forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Patrycja Dołowy - Ukryte historie

Miasto - foto-info.pl.

Patrycja Dołowy - Ukryte historieGaleria ImpART we Wrocławiu zaprasza 7 grudnia 2010 roku na wernisaż wystawy fotografii Patrycji Dołowy Ukryte historie.

 

Autorka ma na swoim koncie wiele udanych realizacji w formie cykli. Wrocławska ekspozycja będzie przeglądem jej dotychczasowej twórczości pod wspólnym mianownikiem, zawartym w tytule – Ukryte historie.

Patrycja Dołowy - urodziła się w Bostonie w stanie Massachusetts w USA w 1978 roku. Artystycznie jest związana z Warszawą i Wrocławiem. Tworzy bardzo subiektywną fotografię inscenizowaną, używając klasycznych technik. Klisze barwi, maluje, wydrapuje, gniecie. Swoje sesje nazywa seansami. Jest autorką kilku cykli fotograficznych. Wydała album Efemeryki/Ephemerics (Warszawa 2005 r.). Publikowała też w pismach artystycznych Format i Tytuł Roboczy Otwarty Magazyn Sztuki oraz w magazynach wielkonakładowych (m.in. Exclusiv, Gaga, Kobieta i Życie). Jest doktorem nauk biologicznych, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wyższego Studium Fotografii AFA we Wrocławiu (wyróżniona praca dyplomowa pt. Lilith odchodzi… pod kierunkiem dra Piotra Komorowskiego). Jest też wicenaczelną magazynu Academia i działaczką Fundacji MaMa. Jej prace były prezentowane na wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w Polsce i zagranicą.


Galeria ImpART
Adres: ul. Mazowiecka 17, Wrocław
Patrycja Dołowy - Ukryte historie
Wernisaż wystawy: 7 grudzień 2010 r., 13:41
6 grudzień 2010 r. – 3 stycznia 2011 r.
Strona domowa: Patrycja Dołowy
Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież