forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Piotr Kloczkowski - Z wizytą u Wuja Ho

Miasto - foto-info.pl.

Piotr Kloczkowski - Z wizytą u Wuja HoZapraszamy 30 października br. o godz. 19.00 do Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu na spotkanie w ramach cyklu "Kultury Świata". Gościem spotkania będzie Piotr Kloczkowski, który pokaże zdjęcia Wietnamu oraz opowie o swojej podróży po Azji.

 

Zanim nasze stopy zetknęły się z płytą lotniska w stolicy Wietnamu, mieście Ho Chi Minha, wiedzieliśmy już, że kraj, w którym do dziś panuje ustrój komunistyczny, a wiele jego regionów wciąż nosi powojenne blizny, niejednokrotnie nas zaskoczy. Tak też było – począwszy od majestatycznie rozciągającego się w pobliżu granicy z Chinami pasma górskiego Fansipan wraz z zamieszkującymi je Góralami oraz unikalnym na skalę światową rozlewiskiem zatoki Ha Long na północy kraju, poprzez naznaczone historycznym piętnem obszary środkowe, aż po bogatą w owoce morza deltę Mekongu i przesycony atmosferą świeżo nabytej swobody kulturalnej, Sajgon. Większość Wietnamczyków traktuje ulicę jak swój drugi (czy nawet pierwszy!) dom, gromadnie poświęcając się gimnastyce o wczesnym poranku, leniwie przewracając w hamaku na drugi bok podczas południowej sjesty, czy oddając kulinarnym ekscesom w akompaniamencie dźwięków karaoke do późnego wieczora. Dzisiejszy Wietnam to kraj sprawnie kompensujący powojenne straty poprzez przedsiębiorczość swych mieszkańców. Komunizm wciąż stanowi jedynie słuszny ustrój, który wyznacza kierunek w ich życiu, pozwalając jednak normalnie funkcjonować.

Piotr Kloczkowski - rocznik 1976 – urodzony i zamieszkały w Jeleniej Górze.W swoich fotograficznych podróżach odwiedził Australię, Tajlandię, Japonię, Indie i ostatnio – Wietnam. Swoje prace publikował w wydawnictwach krajowych (m. in. w Fotokurierze, Poznaj Świat, Foto), jak i zagranicznych (Amateur Photographer, Global Travel i Foto Magazin).


Centrum Kultury Zamek
Adres: pl. Świętojański 1, Wrocław
Piotr Kloczkowski - Z wizytą u Wuja Ho
Wernisaż wystawy: 30 październik 2010 r., godz. 19.00
Termin wystawy: 30 październik - 30 listopad 2010 r.
Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież