forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Fotografie Julii Margaret Cameron w Warszawie

Miasto - foto-info.pl.

Fotografie Julii Margaret Cameron w WarszawieFirma Dilmah organizator 4. edycji ogólnopolskich Dni Herbaty zaprasza 29 października br. na prezentację wystawy "Idylls of the King. Cameron's Vision of Camelot" legendarnej XIX wiecznej fotografki brytyjskiej Julii Margaret Cameron. 

 

Ekspozycja składa się z 23 plansz zawierających fotografie oraz fragmenty listów i notatek sporządzonych ręką artystki.

Julia Margaret Cameron należy do grona najważniejszych, najczęściej przywoływanych, komentowanych i najbardziej wpływowych artystów w historii fotografii. Sławę zyskała jako jedna z pierwszych fotografujących kobiet oraz jako samorodny geniusz - samodzielnie udało jej się stworzyć oryginalny, rozpoznawalny styl, który inspiruje również współczesnych fotografików. Na warszawskiej wystawie można zobaczyć najbardziej charakterystyczne dla artystki dzieła - portrety pełne eterycznej aury, o delikatnym malunku, z wpisaną w nie odrobiną nierealności.

„Margaret wykonywała portrety w swoim ogrodzie albo w studiu z przerobionego kurnika. (…) Fotografując człowieka, starała się wyciągnąć z niego jego najpiękniejsze, najbardziej wyraziste, najbardziej ludzkie oblicze."  - pisała w 2006 roku, komentując pierwszą wystawę prac Cameron w Polsce, recenzentka serwisu internetowego Fotopolis.

„Te zdjęcia najlepiej smakują przy cejlońskiej herbacie - być może dlatego, że fotografka ważną część swojego życia spędziła na Cejlonie, gdzie kształtował się jej charakterystyczny sposób postrzegania ludzi i ich historii. Z tego właśnie względu postanowiliśmy uczcić finał tegorocznych Dni Herbaty pokazem jej pięknych obrazów fotograficznych" - mówi organizator wystawy, Piotr Witomski.


4. edycja Ogólnopolskich Dni Herbaty
Adres: ul. Kopernika 8/18, Warszawa
Margaret Cameron - Idylls of the King. Cameron's Vision of Camelot
Termin wystawy: 29 październik - 15 listopad 2010 r.
Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież