Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Isaac Sibecas - GeometriaKlub Szuflada 15 w Chorzowie zaprasza 24 października br, o godz. 20.00 na wernisaż wystawy katalońskiego fotografa Isaaca Sibecasa pt. "Geometria". Wernisaż wystawy połączony zostanie z koncertem zespołu Pink Freud.

 

Fotografie te powstały w okresie 2004 - 2010 w rozmaitych światoprzestrzeniach. Artysta posłużył się różnymi technikami, sięgnął do klasycznej, analogowej fotografii jak i do współczesnej - cyfrowej. Wszystkie prace są czarno-białe. Niezwykle ważną rolę odgrywa tu światło i cień, jak i uzyskana perspektywa. Elementy te sprawiają, że odbiorca ma niepowtarzalną możliwość zobaczenia wielości obrazu na płaszczyźnie jednej fotografii. Inaczej mówiąc, cykl łączy prace, które nie są jednoznaczne, ich mnogość znaczeń potęguje zestawienie takich wrażeń jak gładkość-surowość, obłość-ostrość, światło-cień... Przy tych wszystkich wymiarach wkrada się harmonia, która zachowując odpowiednie proporcje tworzy całkowitą przestrzeń miasta, jakiegokolwiek miasta, również i Twojego.

Cykl fotografii Geometria (geo - ziemia, metria - miara) obejmuje prace, które można uszeregować w trzy główne nurty: point of view, circus oraz street art

Isaac Sibecas - to młody i utalentowany artysta, który ma już za sobą wystawy w Europie jak i w Ameryce Południowej. Jego prace właśnie zaczęły swoje turne po Polsce. W Warszawie miały swoją premierę, teraz będą pokazywane na Śląsku (Chorzów, Katowice), następnie pojadą do Wrocławia. Artysta współracuje z Instytutem Cervantes, Luces de Bohemia w Pradze, jak i z Ambasadą Hiszpańską w Pradze, jego zdjęcia często pojawiają się w prasie. Fotografia jest jego pasją od dziecka. Pochodzi z rodziny z tradycjami fotograficznymi (trzecie pokolenie), a więc można śmiało powiedzieć, że ten rodzaj sztuki jest jego naturalnym środowiskiem. W wieku dwóch lat zaczął fotografować. Sam o sobie mówi, że żyje na przełomie fotografii analogowej i cyfrowej, dlatego właśnie jego prace zawsze są zawieszone pomiędzy klasycznym a nowatorskim obrazem. Wszystko to składa się na swoistą swobodę i odwagę w poruszaniu się na płaszczyźnie klatek, a sposób widzenia i uchwycenia tego świata jest szalenie niepowtarzalny. Każdy obraz jest oryginalną całością, która łączy w sobie różne techniki. Ponieważ artysta zawsze pozostawia otwarte drzwi, szczelinę, przez którą można się prześlizgnąć i wejść do niezwykłej przestrzeni minimalizmu, niedomówień, prostoty, gry świateł, jak i archaicznej zabawy black&white. I tę niesamowitą całość, każdy może dokończyć w swoim otoczeniu.

Patronat honorowy nad projektem obięła Ambasada Hiszpanii.


Klub Szuflada 15
Adres: ul. Wolności 15, Chorzów
Isaac Sibecas - Geometria
Wernisaż wystawy: 24 październik 2010 r. godz. 20.00
Termin wystawy: 24 październik - 7 listopad 2010 r.
W górę