Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

fot. Bartosz BobkowskiGaleria Camelot w Krakowie zaprasza 1 października br., o godz. 19.00 na wernisaż wystawy fotografii "Czas. Ludzie. Wydarzenia. Rok w fotografii Gazety Wyborczej"  ilustrującej najważniejsze wydarzenia zeszłego roku.

 

Prezentowane zdjęcia ilustrują one najważniejsze wydarzenia  ostatnich dwunastu miesięcy, przypominają ludzi, którzy odeszli lub w szczególny sposób zapisali się w naszej pamięci, utrwalają codzienność. Portrety ważnych ludzi, życie codzienne i niecodzienne, emocje, które towarzyszyły nam w ostatnim roku - smutek, radość, złość, gniew, szczęście. Blisko tysiąc zdjęć mistrzów fotografii.Ale znajdą się na tej ekspozycji również fotografie mody, wybrane zdjęcia amatorskie oraz filmy.

Oprócz prac zawodowych reporterów na wystawie nie zabraknie zdjęć amatorów, którzy nadesłali zdjęcia na konkurs "Pokaż mi swoje miasto". Będą też fotografie tych, którzy wzięli udział w warsztatach Szkoły Mistrzów Fotografii i przez dwa dni pod okiem fotoreporterów "Gazety" uwieczniali na zdjęciach swoje miasto.

Z amatorskich zdjęć w każdym kolejnym mieście widzowie mogą wybrać najciekawszą pracę. Urna na głosy będzie ustawiona na środku sali na drugim piętrze. Autor najlepszej pracy otrzyma w nagrodę jedno z kolekcjonerskich zdjęć fotografów "Gazety" (wykonane na specjalnym papierze archiwistycznym i spełniającym wymogi kolekcjonerskie).


Galeria Camelot & Fundacja Imago Mundi
Adres: ul. Św. Tomasza 17, Kraków
Czas. Ludzie. Wydarzenia. Rok w fotografii Gazety Wyborczej
Wernisaż wystawy: 1 październik 2010 r., godz. 19.00
Termin wystawy: 2 - 31 październik 2010 r.
W górę