Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Damien Peyret - Swim & SteamZapraszamy 30 września 2010 roku o godzinie 19.00 do Yours Gallery w Warszawie  gdzie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Damiena Peyreta pt. "Swim & Steam".

 

„Swim & Steam” to seria zdjęć wykonana polaroidem SX70. Estetyka polaroida wzmacnia tutaj poczucie przekroczenia granicy realności. Portrety kobiet i mężczyzn spędzających czas w parujących, ciepłych źródłach składają się na opowieść niczym z innego świata – spokojniejszego, zdystansowanego, pozwalającego na życie niemal bez grawitacji.

Damien Peyret od początku, gdy zaczął zajmować sie fotografią, traktował ją jako pozostającą w dialogu z jego pracą filmowca. „Swim & Steam” jest najlepszym przykładem tej relacji twórczej. Projekt powstał w związku z produkcją wielokrotnie pokazywanego i docenianego przez jury międzynarodowych konkursów filmu „Un taxi pour Reykjavik”.

Ten zgodny dialog nie odebrał jednak fotograficznemu dziełu autonomii, podkreślił zaś wspólne dla filmu i fotografii zainteresowanie tą wąską przestrzenią, w której rzeczywistość miesza się z fikcją, a obraz staje się jedynym dowodem na istnienie tego niezwykłego, niejednoznacznego świata.
 
Damien Peyret - ( ur. 1961) Po ukończeniu studiów na kierunku wzornictwo przemysłowe założył magazyn "Trajectoire Visuelle" i związał się z rynkiem reklamowym. Od 1997 jego zainteresowania skupiają się przede wszystkim na produkcji filmowej i fotografii. Pracował również jako reżyser filmów krótkometrażowych dla francuskich stacji Arte i Canal +. Jego film "Un taxi pour Reykjavik" był wielokrotnie prezentowany na międzynarodowych festiwalach filmowych. Prace fotograficzne Damiena wystawiane są przede wszystkim w paryskiej Spree Gallery. Mieszka i pracuje w Paryżu.

Yours Gallery w Warszawie
Adres: ul. Krakowskie Przedmieście 33, Warszawa
Damien Peyret - Swim & Steam
Wernisaż wystawy: 30 wrzesień 2010 r., godz. 19.00
Termin wystawy: 30 wrzesień – 28 listopad 2010 r.

W górę