Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Kresy i bezkresy - wystawa fotografiiZapraszamy 26 września 2010 roku o godz. 13.00 do Muzealno - Edukacyjnego Ośrodka Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu na wernisaż wystawy Fotograficznej Grupy Twórczej FotoQuortet pt. "Kresy i bezkresy".

 

"Kresy i bezkresy" to trzecia wystawa Grupy Fotograficznej  FotoQuortet. Prezentowane fotografie to autorskie interpretacje tematu wystawy. Od ascetycznych i minimalistycznych prac Andrzeja Borowca i Marcina Jastrzębskiego, poprzez pełne wdzięku refleksje Tadeusza J. Chmielewskiego, po abstrakcje Jarosława Bartoszka. "Kresy i bezkresy" rozumiane jako bezemocjonalne zimowe pejzaże, interpretowane przez dal i pustkę morskich pejzaży i nieme symbole odchodzącej kultury. Czterech fotografów i cztery spójne zestawy, a łączą ich miejsca wykonania - kresy Europy. Marcin Prezentuje fotografie wykonane blisko koła podbiegunowego i nad Oceanem Atlantyckim, natomiast trzej pozostali bazowali na potencjale Roztocza. Krainy na kresach Polski, kresach Europy, które - powoli - z zapomnianej enklawy staje się kolejną turystyczną atrakcją.

Fotograficzna Grupa Twórcza FotoQuortet powstała wiosną 2007r. "z potrzeby serc i umysłów" Andrzeja Borowca i Tadeusza J. Chmielewskiego, w prześwietnej kawiarni Rosenthal w Lublinie. "Ojcowie Założyciele" do stałej współpracy zaprosili Jarosława Bartoszka z Lublina, który właśnie na chwilę wyemigrował do Warszawy. Czwartym filarem Kwartetu jest... Za każdym razem ktoś inny: znakomity Honorowy Gość - Przyjaciel w Fotografii.

Na wystawę "PASMA" zaproszenie przyjął Mieczysław Wielomski, "Cztery Strony Krajobrazu" zaszczycił Paweł Pierściński. W tym roku "czwartym" autorem został Marcin Jastrzębski.

 


Muzealno - Edukacyjney Ośrodek Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu
Adres: ul. Plażowa 3, Zwierzyniec
Kresy i bezkresy - Fotograficzna Grupa Twórcza Fotoquortet
Wernisaż wystawy: 26 wrzesień 2010 r., godz. 13.00

 

W górę