Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Marcin Koszałka - Szkockie KrańceFundacja Magazyn Kultury w Krakowie wspólnie z organizatorami Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Młodych w Jarosławiu zapraszają 1 października 2010 r. o godz. 20.00 na wystawę Marcina Koszałki pt. „Szkockie Krańce”.

 

Cykl dwunastu czarno-białych fotografii powstał w latach 2008 i 2009, w trakcie dwóch wypraw Marcina Koszałki do północnej Szkocji.Zafascynowany unikatowością tego miejsca i wydarzeniami w których uczestniczył przedstawił je takimi, jakimi je zastał. Zwiedzając, mieszkając i pracując w kraju o innej kulturze, starał się wtopić, obserwować i dokumentować wydarzenia niezwykłe w swojej prostocie. Jego prace są jak potwierdzenie, że czasami nie warto upiększać świata, jeśli to co dokumentujemy, samo w sobie, w sposób piękny i nienachalny, wiele mówi o poznanym miejscu.

Fundacja Magazyn Kultury powstała w 2010 roku w Krakowie i jako kulturalna instytucja pozarządowa ma na celu wspieraniei popularyzację przedsięwzięć z dziedziny kultury i sztuki, w tym w szczególności propagowanie twórczej działalności młodych artystów. Fundacja realizuje swoje cele poprzez organizowanie koncertów, wystaw fotografii oraz, w ramach powołanego w tym samym roku Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Magazyn Kultury" zrzeszonego w Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych, projekcji filmowych. Fundacja działa w samym sercu krakowskiego Kazimierza. Ma swą siedzibę przy pubie-restauracji Kolanko No 6.

Marcin Koszałka - jest pasjonatem fotografii. Swoje osiągnięcia prezentował dotychczas na wystawie na wyspie Sobieszowskiej w Gdańsku oraz w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Młodych w Jarosławiu w sierpniu br., gdzie zdobył II miejsce w konkursie na wystawy. Pracuje w Gdańskiej ASP jako model, realizując w tym miejscu swój projekt fotograficzny, dokumentujący życie studentów i profesorów. Współpracuje z Teatrem Miniatura w Gdańsku, dokumentując „życie” teatru od zaplecza. Uczy się w Trójmiejskiej Szkole Fotograficznej. Kocha Szkocję.


Fundacja Magazyn Kultury
Adres: ul. Józefa 17 (wejście przez Kolanko No 6), Kraków
Marcin Koszałka - Szkockie Krańce
Wernisaż wystawy: 1 październik 2010 r., godz. 20.00
Termin wystawy: 1 październik – 12 listopad 2010 r.

W górę