forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Michał Karcz - Inspiracje

Miasto - foto-info.pl.

Michał Karcz - InspiracjeZapraszamy do Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze na wystawę fotografii Michała Karcza pt. "Inspiracje".

 

Sztuka fantastyczna ma się dzisiaj doskonale. Fotografie (czy może już grafiki) Michała Karcza są tego najlepszym przykładem. Na wystawę składa się dwadzieścia prac reprezentujących główne wątki twórczości Michała Karcza. Dominują fantasmagoryczne krajobrazy, niebotyczne szczyty, mroczne nieboskłony, metafizyczne przestrzenie. Czasem pojawia się element architektury, również fantastycznej, symbolicznej. Postać ludzka jest tu rzadkim gościem, jeżeli już się pojawia to wręcz miniaturowa, zagubiona w epickich przestrzeniach, przemykająca jak owad w cieniu megalitu.

Chyba właśnie ta "epickość" jest wyróżnikiem prac Karcza; artysta kreuje przestrzenie mityczne, archetypiczne, skrojone na miarę herosów z antycznych podań...

Igor Myszkiewicz


Michał Karcz - urodzony w Warszawie w 1977 roku. Absolwent warszawskiego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. Michał jest autorem przeszło pięćdziesięciu okładek do płyt i książek. Współpracował z wieloma cenionymi zespołami i muzykami, m.in.: STEVE ROACH (USA), VNV NATION (Wielka Brytania), CONJURE ONE (USA), ERIK WOLLO (Norwegia), GLASS HAMMER (USA), METAL CHURCH (USA), SACRUM (Argentyna), DAHLIA'S TEAR (Szwecja)... Michał Karcz znalazł się także w zespole projektującym plakaty i kampanię dla hollywoodzkiej produkcji THE ROAD z Viggo Mortensenem i Charlize Theron na podstawie nagrodzonej Pulitzerem ksiażki Cormaca McCarthy'ego. Obecnie pracuje jako freelancer projektując grafikę użytkową i fotografując.  

 


Muzeum Ziemi Lubuskiej
Adres: al. Niepodległości 15 Zielona Góra
Michał Karcz - Inspiracje
Termin wystawy - 3 wrzesień - 31 październik 2010 r.
Strona domowa: Michał Karcz

 

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież