Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Michał Karcz - InspiracjeZapraszamy do Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze na wystawę fotografii Michała Karcza pt. "Inspiracje".

 

Sztuka fantastyczna ma się dzisiaj doskonale. Fotografie (czy może już grafiki) Michała Karcza są tego najlepszym przykładem. Na wystawę składa się dwadzieścia prac reprezentujących główne wątki twórczości Michała Karcza. Dominują fantasmagoryczne krajobrazy, niebotyczne szczyty, mroczne nieboskłony, metafizyczne przestrzenie. Czasem pojawia się element architektury, również fantastycznej, symbolicznej. Postać ludzka jest tu rzadkim gościem, jeżeli już się pojawia to wręcz miniaturowa, zagubiona w epickich przestrzeniach, przemykająca jak owad w cieniu megalitu.

Chyba właśnie ta "epickość" jest wyróżnikiem prac Karcza; artysta kreuje przestrzenie mityczne, archetypiczne, skrojone na miarę herosów z antycznych podań...

Igor Myszkiewicz


Michał Karcz - urodzony w Warszawie w 1977 roku. Absolwent warszawskiego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. Michał jest autorem przeszło pięćdziesięciu okładek do płyt i książek. Współpracował z wieloma cenionymi zespołami i muzykami, m.in.: STEVE ROACH (USA), VNV NATION (Wielka Brytania), CONJURE ONE (USA), ERIK WOLLO (Norwegia), GLASS HAMMER (USA), METAL CHURCH (USA), SACRUM (Argentyna), DAHLIA'S TEAR (Szwecja)... Michał Karcz znalazł się także w zespole projektującym plakaty i kampanię dla hollywoodzkiej produkcji THE ROAD z Viggo Mortensenem i Charlize Theron na podstawie nagrodzonej Pulitzerem ksiażki Cormaca McCarthy'ego. Obecnie pracuje jako freelancer projektując grafikę użytkową i fotografując.  

 


Muzeum Ziemi Lubuskiej
Adres: al. Niepodległości 15 Zielona Góra
Michał Karcz - Inspiracje
Termin wystawy - 3 wrzesień - 31 październik 2010 r.
Strona domowa: Michał Karcz

 

W górę