Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Oko w oko - Klaudyna SchubertGaleria ArteFactory w Krakowie zaprasza 1 września br. o godz. 19.00 na wernisaż wystawy fotografii Klaudyny Schubert pt. "Oko w oko".

 

Cykl Oko w oko to głos na temat maski, człowieka i ich wzajemnych relacji. Tym razem autorka skupia się na oczach. Na jedenastu czarno-białych zdjęciach Klaudyna Schubert ukazuje oczy kobiet i mężczyzn, młodych i starych, en face i z profilu, zamknięte i zaciśnięte, patrzące na nas i w dal. Najważniejszy organ zmysłu, samodzielny środek ekspresji, źródło inspiracji, a nawet narzędzie performowania siebie - Oko w oko stanowi dociekliwe świadectwo oczu jako zwierciadła duszy człowieka. Oczy na zdjęciach to oczy wyreżyserowane – każde przedstawia inną emocję, inny grymas, są inaczej ujęte i w odmienny sposób wystylizowane. To jakby oczy aktorów. Ale co istotniejsze – to oczy, które frapują i nie pozostawiają miejsca na obojętność.

Klaudyna Schubert - urodzona 4 grudnia 1986 w Krakowie, absolwentka Mediteraneistyki na Uniwersytecie Jagiellonskim, obecnie studentka Stosunkow Etnicznych i Migracji Miedzynarodowych rowniez na UJ. Jej hobby to zycie. Fotografuje od dziecka. Wszystko i wszystkich. Ostatnio zwiazna z wpisujacym sie dopiero w tkanke Krakowa Atelier Hothaus dzialajacym przy organizacji Arsharter Sila Ludzkiego Talentu, m.in. wspolautorka wystawy I'm not living in Poland I'm living in Cracow (wiecej informacji ), przedstawiajacej portrety obcokrajowcow, ktorzy zwiazali swoje zycie z  jej rodzinnym miastem. Animuje dzialania niszowe zwiazne z szeroko pojeta  sztuka.

 


Galeria ArteFactory
Adres: ul. Stradomska 16, Kraków
Oko w oko - Klaudyna Schubert
Wernisaż wystawy: 1 wrzesień 2010 r., godz. 19.00
Termin wystawy: 1 - 30 wrzesień 2010 r.
strona domowa: Klaudyna Schubert

 

W górę