forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Łukasz Jaworski - Kaszmir

Miasto - foto-info.pl.

Łukasz Jaworski - KaszmirŚląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie oraz Galeria Szara zapraszają na wystawę Łukasza Jaworskiego pt. "Kaszmir".

 

Łukasz Jaworski - urodzony 30 czerwca 1981 roku w Cieszynie był fotografem, etnologiem i podróżnikiem - zjechał tysiące kilometrów po azjatyckich drogach, najlepiej czuł się na terenach dawnej Persji. Wiele razy pracował jako wolontariusz podczas ekumenicznych Europejskich Spotkań Taizé. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Deutche Welle, Agencji Fotograficznej East News, Agencji Infromacyjnej KAI, Intrepid Travel, Huffington Post, Photographyserved, Datura Blues, BPBS Arts, Media Collective, Obscura Photos. W tym roku Łukasz spędził kilka tygodni fotografując targany konfliktami Somaliland, po czym zdecydował się na podróż do etiopskiej Lalibeli - świętego miejsca Kościoła koptyjskiego, centrum ruchu pielgrzymkowego Afryki. Zginął tam tragicznie, realizując swoją życiową pasję, czyli robiąc zdjęcia. Spadł ze skalnego nasypu podczas fotografowania świątyń wykutych w skałach w Noc Zmartwychwstania.

 


Galeria "Szara"
Adres: ul. Srebrna 1, Cieszyn
Łukasz Jaworski - Kaszmir
Termin wystawy: 6 30 sierpień 2010 r.

 

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież