Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Wacław Wantuch - AktDo końca sierpnia w szczecińskiej, XIX-zabytkowej rezydencji Willi Lentza można oglądać wystawę zdjęć czarno-białej fotografii "Akt" której autorem jest Wacław Wantuch.

 

Wystawa „Akt” to zestaw 33 wielkoformatowych czarno-białych fotografii. Wacław Wantuch, jeden z najwybitniejszych polskich fotografów zajmujących się fotografią studyjną, a konkretnie aktem. Artysta zajmuje się głównie fotografią czarno-białą, specjalizuje się w aktach kobiecych, nierzadko w zaskakujących ujęciach.

Wacław Wantuch - urodzony w 1965 w Tuchowie. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się fotografią artystyczną. Mieszka i pracuje w Krakowie. Jest autorem i ilustratorem książki Kamień Wawelski (wyd. Castor, Kraków 1992). Poza fotografią zajmuje się również reżyserią spektakli teatralnych Kamień, światło, dźwięk (Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, 1992). Opublikował następujące albumy fotograficzne: Kraków (wyd. Sepia Collection, Kraków 2001) , Akt (wyd. Bosz, Olszanica 2003), Kraków (wyd. Art Partner, Kraków 2003), Akt 2 (wyd. Bosz, Olszanica 2003). Brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

 


Willi Lentza
Adres: Al. Wojska Polskiego 84, Szczecin
Wacław Wantuch - Akt
Termin wystawy: 5 - 31 sierpień 2010 r.

 

W górę