Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Ewelina Gmerek - O bezczasowości miejscStara Galeria ZPAF w Warszawie zaprasza 16 sierpnia 2010 roku o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Eweliny Gmerek zatytułowany pt."…o bezczasowości miejsc…".

 

Głównym obszarem zainteresowań artystki jest przestrzeń, rozumiana jako miejsce, obszar, terytorium, wewnątrz którego czas nie odgrywa roli. Fascynacja tym tematem wynika z zainteresowania architekturą krajobrazu miejskiego, urbanistyką, a także wszystkimi działaniami związanymi z kształtowaniem przestrzeni. Prezentowane fotografie o imponujących rozmiarach 120×150 cm, pochodzą a cyklu rozpoczętego w 2006 roku, który autorka realizuje podczas podróży, kiedy znajduje się w miejscach, które odczuwa jako niezwykłe i bezczasowe.

W fotografiach parków i ogrodów, zarówno miejskich jak i i historycznych założeń przypałacowych, Gmerek kontynuuje fotograficzne poszukiwania w obszarze przestrzeni i jej kształtowania.zku między przestrzenią a czasem, emanują spokojem i tajemnicą podobnie do zdjęć paryskich parków Eugene Atget’a. Niezakłócone obecnością ludzi przestrzenie parkowe mówią o ciszy, samotności i trwaniu.

Ewelina Gmerek - urodzona w Wałbrzychu, aktualnie związana jest z Poznaniem i Warszawą. Fotografią zajmuje się od około 15 lat. W 2006 roku uzyskała dyplom na ASP w Poznaniu ze specjalizacją fotografia. Obecnie poza działalnością fotograficzną obejmującą działania artystyczne, edukacyjne i komercyjne zajmuje się również projektowaniem wnętrz mieszkalnych.

 


Stara Galeria ZPAF
Adres: Plac Zamkowy 8, Warszawa
Ewelina Gmerek - O bezczasowości miejsc
Wernisaż wystawy: 16 sierpień 2010 r., godz. 18.00
Termin wystaey: 16 sierpień - 4 wrzesień 2010 r.

 

W górę