Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Tomasz Pacan - Krajobraz podniebnyMiejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza 9 sierpnia 2010 r. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii lotniczej Tomasza Pacana pt. "Krajobraz podniebny".

 

O swójej fotografii mówi tak: Szczególny akcent kładę na świadome fotografowanie, na połączenie pasji fotografowania z pasją lotnictwa, na możliwość kreowania obrazu, na wspaniałą zabawę wyobraźnią.

 Z głową w chmurach szukam siebie, to motto najnowszej wystawy fotografii autorskiej pt. Krajobraz podniebny Tomasza Pacana. To kolejna wystawa tego autora o tematyce lotniczej, która zawładnęła jego światem i zdominowała twórczość. Choć ten sam autor, choć to samo lotnictwo, jednak nie jest to druga część pierwszego cyklu pt. Samoloty moje spojrzenie. Poprzez  zastosowanie nowego sposobu kadrowania,

autor uzyskał inną perspektywę, co daje nam nowe spojrzenie na jego lotnicze fotografie i estetyczne doznania w ich oglądaniu.

Tomasz Pacan - urodzony 14 marca 1969 roku w Kielcach. Inżynier budownictwa lądowego, praktykujący w zawodzie od bez mała 15 lat. Fotograficznie realizuje się od dekady, od trzech lat członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Świętokrzyskiego. Zafascynowany fotografią lotniczą i reportażową, w sposób bezbłędny fotografujący ruch, lot i przestrzeń. Czasami poprowadzi warsztaty fotograficzne, poświecone fotografii lotniczej i nie tylko. Uczestnik wielu plenerów i wystaw, autor albumów Samoloty moje spojrzenie (2007), Krajobraz podniebny (2009).  Jest żonaty, ma dwóch synów. 

 


Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim
Adres: Aleja 3 Maja 6, Ostrowiec Św
Tomasz Pacan - Krajobraz podniebny
Wernisaż wystawy: 9 sierpień 2010 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 9 - 31 sierpień 2010 r.
Strona autora: Tomasz Pacan

W górę