Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Pictorial Team - …Omnis MoriarGaleria ZPAF w Katowicach zaprasza 4 sierpnia 2010 r. o godzinie 18.30 na wernisaż wystawy zbiorowej Pictorial Team pt. "…Omnis moriar". Wystawa potrwa do końca miesiąca.

 

Wystawa jest kontynuacją cyklu In Minor a w szczególności Umarłej Klasy. Jest to swoiste epitafium dla wartości, które albo już przeminęły albo przemijają na naszych oczach i to w sposób bezpowrotny. Dotyczy to prawie wszystkich dziedzin życia ze szczególnym uwzględnieniem aspektu etyczno - moralnego i wartości estetycznych, a przede wszystkim sztuki. Degrengolada tych wszystkich rzeczy nabrała charakteru jazdy po równi pochyłej ze skutkiem niestety wiadomym. Wystawa nie wartościuje tego, nie poddaje osądowi, ale stwierdza, i to w sposób artystyczny. Jest to swoista fotografia społeczna, ale podana w sposób art ( w rozumieniu kanonów sztuki a piktorializmu i symbolizmu w szczególności).

Mieczysław Wielomski


Uczestnicy wystawy to członkowie Pictorial Team:
Lucyna Romańska, Agnieszka Tomiczek, Anna Góra, Barbara Maliszewska, Wojciech Noga, Janusz Chojnacki, Marek Holota, Marek Madej, Mieczysław Wielomski


Galeria Katowice ZPAF
Adres: Św. Jana 10, Katowice
Pictorial Team - …Omnis Moriar
Wernisaż wystawy: 4 sierpień 2010 r., godz. 18.30
Termin wystawy: 4 - 31 sierpień 2010 r.

 

W górę