Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Berlin - wystawa zbiorowa Fotoklubu SzczecinGaleria działająca w miejskim Ośrodku kultury w Orzeszu zaprasza na wystawę zbiorową członków Fotoklubu Szczecin pt. "Berlin".

 

Na wystawę składa się 28 barwnych fotografii, autorami których są członkowie Fotoklubu Szczecin: Danuta Kotula-Krajewska, Jolanta Szabłowska AFRP, Krzysztof Ciesielski, Marek Grum, Irek Kwaśniewski, Artur Magdziarz AFRP, Paweł Myśliński AFRP, Sławomir Stępień.

Margaryna, czekolada z orzechami, proszek do prania, sezonowe przeceny i tanie zakupy

w Aldiku. Tak przez wiele lat kojarzył nam się Berlin. Miejsce jednodniowych wypadów, buszowania za okazjami w domach towarowych, ewentualnie krótka wizyta w Pergamon Museum, lub na wieży telewizyjnej.

Od tego czasu, prawie niezauważalnie miasto przeszło metamorfozę, która całkowicie zmieniła jego oblicze.

Berlin kwitnie i rozwija się jak nigdy dotąd. Ponad 150 teatrów, 175 muzeów, 300 galerii, 250 bibliotek i 130 kin. Kultura emanuje zewsząd w tym mieście. Przybysza zaskakuje nowoczesna architektura, uprzejmi mieszkańcy,

a także przepiękna, imponująco  zagospodarowana architektonicznie przestrzeń rozpościerająca się wzdłuż rzeki Szprewy, malowniczo wijącej się pomiędzy wyspami w centrum miasta.

Popołudnie w Berlinie to naprawdę dobrze spędzony czas. Niemiecki kelner, w polskiej restauracji w centrum Berlina "postdrafia" nas po Polsku i pyta  jak się państfu podoba in Berlin, może kafe ... ?.

Czas płynie leniwie, w stylu naprawdę europejskim, można do woli delektować się doznaniami z wielkiego świata. Rozmach i kameralność, otwartość i luz, oczarowanie, zaskoczenie, zderzenie wielu kultur, tłumy turystów z całego świata. Świetne miejsce na weekend i nie tylko, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Ta prawdziwie europejska stolica, stała się natchnieniem, inspiracją dla fotografów Członków Fotoklubu Szczecin, którzy patrząc na Berlin  poprzez obiektywy swoich aparatów, zatrzymali w kadrze fragmenty miasta, rozmach architektury, momenty, ulotne chwile, swoje wrażenia i emocje.

 


Galeria - Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu
Adres: ul.Rynek 1, Orzesze
Berlin - wystawa zbiorowa Fotoklubu Szczecin
Termin wystawy: 15 lipiec do 31 sierpień 2010 r.

 

W górę