forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Nad Wisłą... - wystawa fotografii

Miasto - foto-info.pl.

Nad Wisłą… - wystawa fotografiiW dniach 15 - 28 lipca br. w Galerii Plenerowej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie będzie można oglądać wystawę zdjęć wykonanych na początku XX wieku i w dwudziestoleciu międzywojennym pt. „Nad Wisłą…”.

 

Jest to ekspozycja wielkoformatowych fotografii i grafik ukazujących warszawską Wisłę na początku XX wieku i w dwudziestoleciu międzywojennym - przystanie pełne łodzi, barek i statków, tętniące życiem plaże i nadwiślańskie bulwary, warszawian korzystających z bliskości rzeki, opalających się, żeglujących, zażywających kąpieli... Na wystawę składają się także zdjęcia rzeki wykonane na szklanych szybkach przez fotografa amatora Zdzisława Marcinkowskiego. Uzupełnieniem są foldery reklamowe, wspomnienia i relacje z tamtych czasów.

Wystawa została przygotowana przez Archiwum Państwowe m.st. Warszawy we współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym przy wsparciu finansowym Urzędu m.st. Warszawy.

Ekspozycję, prezentowaną w Warszawie w dniach 26-27 czerwca podczas obchodów „Święta Wisły” na Płycie Desantu przy Porcie Czerniakowskim, tym razem będzie można zobaczyć w centrum miasta.

Wybór materiałów: Anna Belka, Archiwum Państwowe m.st. Warszawy

 


Galeria Plenerowa na Krakowskim Przedmieściu
Adres: ul. Traugutta, Warszawa
Nad Wisłą… - wystawa fotografii
Termin wystawy: 15 - 28 lipiec 2010 r.

 

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież