Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Nad Wisłą… - wystawa fotografiiW dniach 15 - 28 lipca br. w Galerii Plenerowej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie będzie można oglądać wystawę zdjęć wykonanych na początku XX wieku i w dwudziestoleciu międzywojennym pt. „Nad Wisłą…”.

 

Jest to ekspozycja wielkoformatowych fotografii i grafik ukazujących warszawską Wisłę na początku XX wieku i w dwudziestoleciu międzywojennym - przystanie pełne łodzi, barek i statków, tętniące życiem plaże i nadwiślańskie bulwary, warszawian korzystających z bliskości rzeki, opalających się, żeglujących, zażywających kąpieli... Na wystawę składają się także zdjęcia rzeki wykonane na szklanych szybkach przez fotografa amatora Zdzisława Marcinkowskiego. Uzupełnieniem są foldery reklamowe, wspomnienia i relacje z tamtych czasów.

Wystawa została przygotowana przez Archiwum Państwowe m.st. Warszawy we współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym przy wsparciu finansowym Urzędu m.st. Warszawy.

Ekspozycję, prezentowaną w Warszawie w dniach 26-27 czerwca podczas obchodów „Święta Wisły” na Płycie Desantu przy Porcie Czerniakowskim, tym razem będzie można zobaczyć w centrum miasta.

Wybór materiałów: Anna Belka, Archiwum Państwowe m.st. Warszawy

 


Galeria Plenerowa na Krakowskim Przedmieściu
Adres: ul. Traugutta, Warszawa
Nad Wisłą… - wystawa fotografii
Termin wystawy: 15 - 28 lipiec 2010 r.

 

W górę