Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Katarzyna Majak - nibyniewielkaStara Galeria ZPAF w Warszawie zaprasza 19 lipca br. o godz. 19.00 na wernisaż wystawy fotografii Katarzyny Majak  pt. "nibyniewielka".

 

nibyniewielka to tytuł wystawy Katarzyny Majak prezentowanej w drugiej połowie lipca i pierwszej połowie sierpnia w Starej Galerii ZPAF. Wystawa jest kolejną odsłoną zamkniętej już historii pewnego przedmiotu - sukienki ślubnej, która stała się symbolem i narzędziem rytuału przejścia. Projekt zrealizowany w ciągu ostatnich dwóch lat, był etapami prezentowany w Krakowie, Berlinie, Łodzi, Radomiu i Poznaniu. Na wystawę w Starej Galerii, która jest pierwszą prezentacją tego projektu w Warszawie oprócz fotografii złożą się także obiekty, video, muzyka - oprawa Marcin Bociński.

Katarzyna Majak - doktorantka na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu. Stypendystka Anderson Ranch Arts Center w Kolorado, USA (2003). Jako artist-in-residence uczestniczyła w międzynarodowym projekcie 'Florida - First Contact' w Atlantic Center for the Arts na Florydzie (2002). Obok fotografii zajmuje się instalacją, video. Stale współpracuje z Kwartalnikiem Fotografia. Zajmuje się tłumaczeniem tekstów o fotografii na język angielski. Uczy w Akademii Fotografii. Swoje fotografie, video oraz instalacje wystawia w Polsce i za granicą (USA, Niemcy). Była kuratorem - m.in. wystawy młodej polskiej fotografii 'Globe-all?' w Tucson, Arizona (2004), gdzie spędziła 3 miesiące jako artist-in-residence. Współpracuje z Galerią Zderzak i Galerią Ego.

 


Stara Galeria ZPAF
Adres: Plac Zamkowy 8, Warszawa
Katarzyna Majak - nibyniewielka
Wernisaż wystawy: 19 lipiec 2010 r., godz. 19.00

 

W górę