Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Lechosław Carnelli - Trzy minuty dla jazzuOkręg Warszawski ZPAF zaprasza 19 lipca br. o godz. 18.00 do Starej Galerii na wernisaż wystawy portretów muzyków jazzowych autorstwa Lechosława Carnellego. Prezentowane w Zielonej Sali zdjęcia pochodzą z otwartego cyklu w którym fotograf od kilku lat dokumentuje polskich i zagranicznych muzyków jazzowych.

 

"Zdjęcia powstają najczęściej w trzech pierwszych minutach koncertów i pomimo tak krótkiego czasu i wielu utrudnień są bardziej portretami niż dokumentami. Na moich fotografiach staram się uwieczniać tych artystów, których cenię za ich zdolność wywoływania niezapomnianych wzruszeń muzycznych." - mówi autor wystawy.

Dwadzieścia sześć prezentowanych na wystawie portretów pochodzi z lat 2006-2010. Wśród Nich:  Nnenna Freelon, Cassandra Wilson, Dee Dee Bridgewater, Dianne Reeves, Jimmy Scott, Dean Bowman, Freddy Cole, Tomasz Stańko, Richard Bona, Hilliard Greene, Russell Malone, Jean – Luc Ponty, Tord Gustavsen, Marcus Miller.

Czarno-białe fotografie wykonane są w oryginalnej, opracowanej przez fotografa technice, łączącej technologię cyfrową z klasyczną techniką ciemniową, która nadaje pracom szlachetnego charakteru tradycyjnego czarno-białego portretu i zapewnia im archiwalną trwałość. Fotografie prezentowane na wystawie to odbitki stykowe, wykonane własnoręcznie przez autora na papierze barytowym, z zachowaniem zasad fotografii kolekcjonerskiej, tak, aby portretami muzyków mogły się cieszyć przyszłe pokolenia miłośników jazzu.

Lechosław Carnelli - ur. 1953 w Warszawie, jest absolwentem Studium Fotografii ZPAF oraz członkiem ZPAF. Z fotografią zetknął się aktywnie jako kilkunastoletni chłopak, jednak na dziesięć lat dał się porwać i całkowicie pochłonąć lekkoatletyce. Potem mimo technicznego wykształcenia postanowił żyć z uprawiania sztuki. W Warszawskim Towarzystwie Plastycznym zdobył potrzebny warsztat (pracownie malarstwa i rysunku) dzięki czemu zajął się animacją filmową. Następnie przyszedł czas na grafikę reklamową - znalazł się wśród sześciu osób, które wraz z Andrzejem Pągowskim stworzyły „Studio P”- pierwsze poważne i renomowane studio graficzne. Obecnie prowadzi własne jednoosobowe studio graficzne.

 


Stara Galeria ZPAF, Zielona Sala
Adres: Plac Zamkowy 8, Warszawa
Lechosław Carnelli - Trzy minuty dla jazzu
Wernisaż wystawy: 19 lipca 2010 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 19 lipca - 13 sierpnia 2010 r.

 

W górę