forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Lechosław Carnelli - Trzy minuty dla jazzu

Miasto - foto-info.pl.

Lechosław Carnelli - Trzy minuty dla jazzuOkręg Warszawski ZPAF zaprasza 19 lipca br. o godz. 18.00 do Starej Galerii na wernisaż wystawy portretów muzyków jazzowych autorstwa Lechosława Carnellego. Prezentowane w Zielonej Sali zdjęcia pochodzą z otwartego cyklu w którym fotograf od kilku lat dokumentuje polskich i zagranicznych muzyków jazzowych.

 

"Zdjęcia powstają najczęściej w trzech pierwszych minutach koncertów i pomimo tak krótkiego czasu i wielu utrudnień są bardziej portretami niż dokumentami. Na moich fotografiach staram się uwieczniać tych artystów, których cenię za ich zdolność wywoływania niezapomnianych wzruszeń muzycznych." - mówi autor wystawy.

Dwadzieścia sześć prezentowanych na wystawie portretów pochodzi z lat 2006-2010. Wśród Nich:  Nnenna Freelon, Cassandra Wilson, Dee Dee Bridgewater, Dianne Reeves, Jimmy Scott, Dean Bowman, Freddy Cole, Tomasz Stańko, Richard Bona, Hilliard Greene, Russell Malone, Jean – Luc Ponty, Tord Gustavsen, Marcus Miller.

Czarno-białe fotografie wykonane są w oryginalnej, opracowanej przez fotografa technice, łączącej technologię cyfrową z klasyczną techniką ciemniową, która nadaje pracom szlachetnego charakteru tradycyjnego czarno-białego portretu i zapewnia im archiwalną trwałość. Fotografie prezentowane na wystawie to odbitki stykowe, wykonane własnoręcznie przez autora na papierze barytowym, z zachowaniem zasad fotografii kolekcjonerskiej, tak, aby portretami muzyków mogły się cieszyć przyszłe pokolenia miłośników jazzu.

Lechosław Carnelli - ur. 1953 w Warszawie, jest absolwentem Studium Fotografii ZPAF oraz członkiem ZPAF. Z fotografią zetknął się aktywnie jako kilkunastoletni chłopak, jednak na dziesięć lat dał się porwać i całkowicie pochłonąć lekkoatletyce. Potem mimo technicznego wykształcenia postanowił żyć z uprawiania sztuki. W Warszawskim Towarzystwie Plastycznym zdobył potrzebny warsztat (pracownie malarstwa i rysunku) dzięki czemu zajął się animacją filmową. Następnie przyszedł czas na grafikę reklamową - znalazł się wśród sześciu osób, które wraz z Andrzejem Pągowskim stworzyły „Studio P”- pierwsze poważne i renomowane studio graficzne. Obecnie prowadzi własne jednoosobowe studio graficzne.

 


Stara Galeria ZPAF, Zielona Sala
Adres: Plac Zamkowy 8, Warszawa
Lechosław Carnelli - Trzy minuty dla jazzu
Wernisaż wystawy: 19 lipca 2010 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 19 lipca - 13 sierpnia 2010 r.

 

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież