Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Etnoklimaty - Konkurs fotograficzny Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza fotografów amatorów do udziału w trzeciej edycji konkursu fotograficznego pn. Etnoklimaty. Tegorocznym motywem przewodnim konkursu są „Tajemnice codzienności”, inspirowane otwartą w naszym muzeum wystawą stałą poświęconą kulturze ludowej. Ekspozycja jest opowieścią o ludziach i ich życiu codziennym, rozumianym zarówno jako czas pracy, jak i czas świąteczny.

 

Zdjęcia można wykonywać na terenie  całego świata. Prace będą oceniane pod względem ich jakości, poprawności technicznej oraz oryginalności. Niezwykle ważny jest oczywiście związek z tematem konkursu, który skłania do patrzenia przez obiektyw okiem etnografa/antropologa.
 
Zachęcamy do „łapania” obiektywem klimatów obyczajowych charakterystycznych dla miejsc, które odwiedzimy zarówno podczas naszych wakacyjnych wojaży jak i w najbliższym otoczeniu. Niech inspiracją dla Państwa będą tytuły działów naszej wystawy: Bliskie ciału - o ubiorach, higienie i jedzeniu, Rytm życia, Praca, Jak świętowano i w co wierzono, W wolnym czasie, Nowe horyzonty oraz Poszukiwanie piękna.

Prace wraz z formularzem zgłoszeniowym należy nadsyłać do 30 września w formie elektronicznej (na nośniku CD) na adres:
Muzeum Etnograficznego
ul. Wały gen. Sikorskiego 19
87-100 Toruń
z dopiskiem Etnoklimaty.

Konkurs trwa od 1 lipca 2010 r. do 30 września 2010 r. Rozstrzygnięcie nastąpi do 30 października br.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie internetowej organizatora konkursu.

 


Etnoklimaty - Konkurs fotograficzny

 

W górę