Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Sami o sobie - wystawa fotografiiGaleria Fotografii im. Edwarda Hartwiga w Wigrach oraz Akademia Fotografii i Przedsiębiorczości w Białymstoku zapraszają od 4 do 6 czerwca 2010 r. na fotograficzny weekend w Wigrach.

 

Od 6 czerwca 2010r. rozpoczynamy cykl wystaw "Sami o sobie", w których zostały podjęte różnorodne tematy fotograficzne z próbami zobrazowania ludzkiego wnętrza, postrzegania świata poprzez sztukę, dotknięcia tego co nieuniknione. Projekty powstały w trakcie zajęć realizowanych w ostatnich miesiącach.

Trzydniowemu plenerowi słuchaczy białostockiej Akademii Fotografii będą towarzyszyć liczne wydarzenia. Odbędą się ilustrowane wykłady o fotografii artystycznej, otwarcie wystawy zdjęć uczestników pleneru oraz warsztaty z historycznej techniki fotografii - ambrotypii, in. mokrego kolodionu (jest to jedna z historycznych, stosowanych od 1852 roku, pozytywowych technik fotograficznych, pozwalająca uzyskać jeden unikalny obraz).

Będzie można posłuchać wykładów Stanisława J. Wosia (fotografik, wykładowca w Warszawskiej Szkole Fotografii), Krzysztofa Jureckiego (krytyk sztuki współczesnej, wykładowca w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi), Maurycego Gomulickiego (grafik, fotografik, artysta wizualny).
Praktycznej umiejętności wykonywania fotografii w technice ambrotypii będzie uczył fotografik, wykładowca łódzkiej "filmówki", Marek Szyryk. Warsztaty będą połączone z pokazem filmu o twórczości amerykańskiej fotografki, Sally Mann.

Foto-weekend w Wigrach zakończy wernisaż wystawy pt. "Sami o sobie".
Wstęp wolny.

Osoby chętne do udziału w warsztatach prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z koordynatorem projektu. Tel. +48 87 563 70 00

 


Galeria Fotografii im. Edwarda Hartwiga w Wigrach
Adres: Stary Folwark, Wigry
Sami o sobie - wystawa fotografii
wernisaż wystawy: 6 czerwiec 2010 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 6  - 20 czerwca 2010 r.

 

W górę