Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Michał Gozdek - PortretFotoklub Szczecin oraz Biblioteka Główna Uniwersytetu Szczecińskiego zapraszają 1 czerwca br. do Galerii Libra na wystawę fotografii Michała Gozdka pt. „Portret”.

 

Wystawa to cykl fotografii czarno-białych wykonanych techniką otworkową w zupełnie odmienny niż dotychczas sposób. Jest to zupełne odejście od fotografii otworkowej. Zdjęcia są „czyste” i bardzo jak na otworek wyraźne. Obcujemy z fotografią w klasycznej postaci, w której autor zamknął swoją  energię i pomysłowość. Michał Gozdek - ur. 1976 r. w Chełmie. Od 2004 r. należy do Foto-Klubu Ziemi Chełmskiej. Zajmuje się amatorsko od kilkunastu lat fotografią czarno-białą, a od kilku otworkową oraz od czasu do czasu filmem 8 mm. Zapraszamy.

Michał Gozdek - ur. 1976 r. w Chełmie. W 2001 r. ukończył wydział Pedagogiki UMCS w Lublinie, kierunek AiMK. Od 2004 r. należy do Foto-Klubu Ziemi Chełmskiej. Zajmuje się amatorsko od kilkunastu lat fotografią czarno-białą, a od kilku otworkową oraz od czasu do czasu filmem 8 mm. Wychodzi z założenia, że "nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne". Nie lubi nikogo naśladować i stara się robić „coś”, czego jeszcze nie było. Od kilku lat konstruuje i buduje wszelkiego rodzaju narzędzia i urządzenia związane z fotografią. Uczestnik kilku wystaw zbiorowych Foto-Klubu Ziemi Chełmskiej, wykładów dotyczących fotografii otworkowej oraz plenerów fotograficznych. W towarzystwie fotograficznym znany jako OMFMAN. Barytowy papier kąpał w samodzielnie złożonej chemii (wywoływacz metolowo-hydrochinonowy) nadającej odbitkom charakterystyczny ciepły ton. Tak przygotowane powiększenia możemy oglądać ze świadomością, że obcujemy z fotografią w klasycznej postaci, w której autor zamknął swoją energię i pomysłowość.


Galeria Libra
Adres: Tarczyńskiego 1, Szczecin
Michał Gozdek - Portret
Termin: 01 czerwiec – 30 wrzesień 2010 r.

 

W górę