Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Grzegorz Mart – KolażeKrakowska Galeria 2 Światy zaprasza 18 czerwieca br. o godz. 19.00 na wernisaż wystawy Katarzyny Krawczyk oraz Grzegorza Mart pt. "Kolaże".

 

Zmieniając rzeczywistość w świat kolażu, poprzez wykorzystanie zdjęć pochodzących z różnych źródeł, Grzegorz Mart i Katarzyna Krawczyk starają się unieść obraz ponad jego fotograficzną powierzchnię. Wykorzystując elementy pochodzące z prasy, książek, z własnego archiwum, niejednokrotnie łącząc je z tekstem, gestem malarskim starają się przedstawić obrazy zalegające w ich wyobraźni.

Użycie różnych wycinków, farb i innych elementów kolażu, wstrzymuje jakże powszechny dziś, proces duplikacji fotografii. Zostaje ograniczona możliwość kopiowania, wykonywania odbitek w nieskończoność. Chodzi również o sprzeciw wobec sztuki, głównie fotografii, ukierunkowanej na obraz i fach. Bo przecież, jak mawiał Man Ray „na ulicach można spotkać wielu znakomitych rzemieślników, a tak niewielu praktycznych marzycieli”.

Grzegorz Mart - urodzony w 1984r. w Sosnowcu, absolwent Fotografii PWSFTViT w Łodzi. Zainteresowany relacją pomiędzy malarstwem i fotografią, które w znacznym stopniu przenikają się w jego pracach. Uczestnik wystaw m.in. w galerii BWA w Tarnowie, Bunkrze Sztuki, Galerii Pauza i MCK w Krakowie, Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi, Pacamera w Suwałkach, w Starym Browarze. Mieszka i tworzy w Krakowie.

Katarzyna Krawczyk - urodzona w 1984r. w Krakowie, studiuje Fotografię w PWSFTviT. Swoje doświadczenie związane z fotografią użytkową i portretową, przenosi na kreatywne pole kolażu. Jej fotografie publikowane były w m.in. w magazynach Foto, Playboy, Hiro, Aktivist, swoimi fotografiami zilustrowała również książkę „Teoria trutnia i inne”. Mieszka i tworzy w Krakowie.

 


Galeria 2 Światy
Adres: ul. Brzozowa 14, Kraków
Katarzyna Krawczyk, Grzegorz Mart – Kolaże
Wernisaż wystawy: 18 czerwiec 2010 r., godz. 19.00
Termin wystawy: 18 czerwiec - 3 Lipiec 2010 r.

 

W górę