Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Remigiusz Biernacki - PrzetwarzanieWarszawska Galerią Refleksy zaprasza 29 maja br. o godz. 19.00 na wernisaż wystawy fotografii Remigiusza Biernackiego pt. "Przetwarzanie". Autor jest studentem fotografii na ASP w Poznaniu.

 

Jednym z tych ciekawych młodych artystów, z którymi miałem kontakt jako ich nauczyciel, jest Remigiusz Biernacki. Jego twórczość kształtowała się bardzo indywidualnie i samodzielnie. Byłem dla niego jedynie drogowskazem i z uznaniem obserwowałem jego rozwój. Remigiusz Biernacki jest artystą, który znalazł swój indywidualny obszar w fotografii. Duże znaczenie miało jego wcześniejsze wykształcenie. Studiował architekturę na Politechnice Gdańskiej, na której poznał malarstwo, rysunek i rzeźbę. W jego dotychczasowym dorobku widzę wpływ właśnie tych sztuk plastycznych. Biernacki w swoich inspiracjach, prezentowanych na wystawie fotografiach, sięga do malarstwa, np. Picassa czy do "Ostatniej wieczerzy Leonarda". Ale nie tylko obrazy plastyczne są dla niego wyjściem do koncepcji obrazu fotograficznego. Inspiracją jest także muzyka. Biernacki często wykonuje szkice swoich pomysłów, co niewątpliwie jest metodą bardzo skuteczną w przypadku powstawania przyszłych fotografii. Szkic jest pierwszą notacją pomysłu. Niewielu fotografów pracuje w ten sposób. To podczas wykonywania szkicu rodzi się koncepcja przestrzeni planu fotograficznego i pierwsze myślenie o kształcie i formie budowanych inscenizacji.

Profesor Grzegorz Przyborek

Remigiusz Biernacki jest absolwentem WSF i studentem fotografii na ASP w Poznaniu. Zadebiutował w marcu 2010 roku wystawą "Zawieszenie" w Galerii FF w Łodzi.

 


Galeria Refleksy
Adres: ul. Narbutta 40 lok. 29, Warszawa
Remigiusz Biernacki - Przetwarzanie
Wernisaż wystawy: 29 maj 2010 r., godz. 19.00
Termin wystawy: 29 maj - 20 czerwiec 2010 r.

 

W górę