forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Wiesław Mariusz Zieliński - Ich świat

Miasto - foto-info.pl.

Wiesław Mariusz Zieliński - Ich światWarszawska galeria Camera di Foto zaprasza na wystawę fotografii Wiesława Mariusza Zielińskiego pt. "Ich świat". Prace powstały w latach 60-tych. podczas jego licznych podróży po Polsce. Zdjęcia są oryginalnymi fotogramami z 1965 r., kiedy po raz pierwszy zostały pokazane szerszej publiczności.

 

Prezentacja pt. "Ich świat 1960", która odbywa się w Galerii Camera di Foto, jest pełnym powtórzeniem wystawy fotografii dzieci z lat 60-tych, która zachowała się w całości. Pokazujemy fotogramy sprzed półwiecza zachowując oryginalną, surową formę prezentacji. Prace są w doskonałym stanie i większość przeznaczona jest do sprzedaży. Wkrótce pokażemy oryginalne fotografie aktów z wystawy "Intymne Pejzaże", która odbyła się w 1972 roku - najsłynniejszej w dorobku Wiesława M. Zielińskiego.

Wiesław Mariusz Zieliński - Urodzony się w Warszawie, w 1935 roku. Członk ZPAF od 1966 r. Studiował na Wydziale Geologii UW, od 1960 roku zajmuje się fotografią, jako dziedziną sztuki. Był członkiem grupy fotograficznej STODOŁA-60, uczestniczył w około dwustu artystycznych wystawach w kraju i za granicą, otrzymując wiele nagród, medali i wyróżnień. Od 1991 roku jest członkiem międzynarodowej grupy fotograficznej CIRCLE-24. W ramach tej formacji, brał udział w wystawach, m.in. w Anglii, Holandii, Szwecji, Danii, Japonii. Został zaproszony do udziału w belgijskiej wystawie "12 czołowych fotografów świata".

 


Galeria Camera di Foto
Adres: Krakowskie Przedmieście 62, Warszawa
Wiesław Mariusz Zieliński - Ich świat
Termin wystawy: 15 maj - 15 czerwiec 2010 r.

 

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież