Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Wiesław Mariusz Zieliński - Ich światWarszawska galeria Camera di Foto zaprasza na wystawę fotografii Wiesława Mariusza Zielińskiego pt. "Ich świat". Prace powstały w latach 60-tych. podczas jego licznych podróży po Polsce. Zdjęcia są oryginalnymi fotogramami z 1965 r., kiedy po raz pierwszy zostały pokazane szerszej publiczności.

 

Prezentacja pt. "Ich świat 1960", która odbywa się w Galerii Camera di Foto, jest pełnym powtórzeniem wystawy fotografii dzieci z lat 60-tych, która zachowała się w całości. Pokazujemy fotogramy sprzed półwiecza zachowując oryginalną, surową formę prezentacji. Prace są w doskonałym stanie i większość przeznaczona jest do sprzedaży. Wkrótce pokażemy oryginalne fotografie aktów z wystawy "Intymne Pejzaże", która odbyła się w 1972 roku - najsłynniejszej w dorobku Wiesława M. Zielińskiego.

Wiesław Mariusz Zieliński - Urodzony się w Warszawie, w 1935 roku. Członk ZPAF od 1966 r. Studiował na Wydziale Geologii UW, od 1960 roku zajmuje się fotografią, jako dziedziną sztuki. Był członkiem grupy fotograficznej STODOŁA-60, uczestniczył w około dwustu artystycznych wystawach w kraju i za granicą, otrzymując wiele nagród, medali i wyróżnień. Od 1991 roku jest członkiem międzynarodowej grupy fotograficznej CIRCLE-24. W ramach tej formacji, brał udział w wystawach, m.in. w Anglii, Holandii, Szwecji, Danii, Japonii. Został zaproszony do udziału w belgijskiej wystawie "12 czołowych fotografów świata".

 


Galeria Camera di Foto
Adres: Krakowskie Przedmieście 62, Warszawa
Wiesław Mariusz Zieliński - Ich świat
Termin wystawy: 15 maj - 15 czerwiec 2010 r.

 

W górę