Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Filip Maranda - PoranekZapraszamy 1 czerwca o godz. 18.30 do łódzkiej Galerii ŁTF na wernisaż wystawy Filipa Marandy pt. "Poranek". Autor w swoich zdjęciach oprowadza widzów po kobiecości, ukazując jej wstydliwe zaułki i reprezentacyjne fasady.

 

Autor wystawy pisze o sobie: "Fotografia to moja pasja od 3 lat, jest częścią mojego życia. Uwielbiam tworzyć obrazy, przetwarzać je w mojej głowie. Od pomysłu do powstania zdjęcia mija sporo czasu, ale też często jest to impuls, dlatego nie mam recepty na stworzenie idealniej fotografii. "Poranek", to projekt ukazujący codzienne, prozaiczne czynności, które wykonują wszystkie kobiety. Począwszy od ziewania, kąpania, malowania, po przygotowanie i zjedzenie posiłku..., itp. Mimo, że są to tak zwykłe sprawy, chciałem pokazać je własnymi oczami. Projekt, którego powstawanie trwało pół roku, był dla mnie nie lada wyzwaniem.".

Filip Maranda - urodzony się w 1980 roku. Mieszka w Łodzi. Jest absolwentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Jest członkiem Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Obecnie całkowicie oddany fotografii. Przedmiotem fotografii Filipa są głównie kobiety. W swojej twórczości wykorzystuje technikę cyfrową i analogową. Artysta ma na swoim koncie kilka wystaw zbiorowych oraz wyróżnienia w konkursach fotograficznych.

 


Galeria Fotografii ŁTF
Adres: ul. Piotrkowska 102, Łóedź
Filip Maranda - Poranek
Wernisaż wystawy: 1 czerwiec 2010 r., godz. 18.30
Termin wystawy: 1 - 15 czerwiec 2010 r.

 

W górę