forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Leopold Duszka - Kołcz - 0.33 m2 Szczerego Pola Sztuki

Miasto - foto-info.pl.

Leopold Duszka - Kołcz - 0.33 m2 Szczerego Pola SztukiMuzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza 13 maja 2010 r.o godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotografii pt."0.33 m2 Szczerego Pola Sztuki" której autorem jest Leopold Duszka-Kołcz.

 

Wystawa „0.33 m2 Szczerego Pola Sztuki” przedstawia zapis fotograficzny trzech równoległych działań artystycznych Leopolda Duszki-Kołcza. Spośród z nich, „Table Gallery” zapoczątkowana została w 1983, a pozostałe dwa projekty („Szczere Pole Sztuki” oraz „Ślady Sztuki w Szczerym Polu”) powstały w 1995 roku. Od ponad dwudziestu lat artysta pracuje i teoretycznie określa swoje działania poza tradycyjnie ro¬zumianą galerią. Jego poszukiwania dotyczą możliwości obserwacji sztuki w jej czystych przejawach, bez uwarunkowań politycznych i społecznych.

Leopold Duszka-Kołcz o swojej sztuce mówi: „(...) Raz lub dwa razy do roku przez dziesięć lat pojawiałem się w wybranych miejscach i celowo zakłócałem ich naturalny porządek. Nie były to drastyczne działania, bo o takie mi nie chodziło. Raczej delikatne ingerencje na skalę dotknięcia powierzchni wody, aby bardziej odczuć niż zobaczyć kręgi rozchodzących się fal. Jest to moje stałe pragnienie zestrajania wewnętrznej i zewnętrznej przestrzeni przy pomocy dostępnych mi środków. W tym przypadku tą zewnętrzną przestrzenią była otwartość szczerego pola, które jest dla mnie najprawdziwszą architekturą, pozbawione zaprojektowanej dominacji, utylitarnej funkcji i obojętnej na moje chwilowe ingerencje. Z czasem coraz sprawniej mogłem zatrzymać te krótkie zdarzenia w dwóch wymiarach fotografii, o ile pamiętałem, aby to zrobić…

Leopold Duszka - Kołcz - urodził się w 1954 we Wrocławiu. W 1983 roku ukończył PWSSP we Wrocławiu. Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych współtworzy Centrum Światła. Po zakończeniu swojej działalności w Centrum Światła przez krótki okres w latach osiemdziesiątych był związany z wrocławską gale¬rią Zakład nad Fosą i Galerią Działań w Warszawie. Od dwudziestu lat mieszka i pracuje w Nowym Jorku.

 


Muzeum Architektury we Wrocławiu
Adres: ul. Bernardyńska 5, Wrocław
Leopold Duszka - Kołcz - 0.33 m2 Szczerego Pola Sztuki
Wernisaż wystawy: 13 maj 2010 r.godz. 17.00
Termin wystawy: 13 maj - 28 sierpień 2010 r.

 

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież