forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Jakub Byrczek - Kilka fotografii pamiątkowych

Miasto - foto-info.pl.

Jakub Byrczek - Kilka fotografii pamiątkowychZapraszamy 7 maja 2010 roku do Dolnośląskiego Centrum Fotografii „Domek Romański” gdzie będą miały miejsce dwie wystawy fotografii otworkowej. Wernisaż odbędzie się w piątek 7 maja o godz. 17.00. Pierwsza z nich to ekspozycja zdjęć Jakuba Byrczka pt. „Kilka fotografii pamiątkowych”.

 

Równolegle prezentowana będzie zbiorowa wystawa fotografii otworkowej pt. „Amerykańskie Metafory”. Swoje prace zaprezentują wybitni artyści z Ameryki:  Craig J. Barber, Martha Casanave, Walter Crump, Jesseca Ferguson, Sarah Van Keuren, Scott McMahon oraz Eric Renner (autor wielu książek poświęconych fotografii otworkowej, założyciel i dyrektor legendarnej Pinhole Resource Inc.) i Nancy Spencer (partnerka E. Rennera i współdyrektorka P.R.Inc.).

Wszystkie prace wykonane są kamerą otworkową, ale różnią się technicznie (czysta fotografia otworkowa, cyjanotypia, ferrotypia, guma… ), stylistycznie oraz tematycznie. Każdy z artystów biorących udział w wystawie opowiada inną historię i porusza inne problemy. Tytułowa Ameryka stanowi tutaj jedynie osnowę dla pojawiających się na wystawie wątków będących odrębnymi opowieściami. W centrum zainteresowania tych opowieści znajduje się sam artysta i jego wizja otaczającego go świata. Współczesne wątki pojawiają się w pracach E. Rennera, W. Crumpa i C. Barbera. Mitologiczne nawiązania odnajdujemy u S. Van Keuren. Fantazja oraz rzeczywistość z pogranicza jawy i snu stała się źródłem inspiracji dla M. Casanave, W. Crumpa i N. Spencer. Problem pamięci oraz świadomości eksplorują J. Ferguson i S. McMahon.

Prace amerykańskich artystów po raz pierwszy prezentowane były w 2009 r. w ramach OFFO, obok innych twórców fotografii otworkowej z zagranicy. Wystawa „Amerykańskie Metafory” została zorganizowana w dwóch galeriach Górnośląskiego Centrum Kultury w Katowicach: w Galerii Pustej i Galerii Sektor I. Wystawa w marcu 2010 roku z Katowic powędrowała do Warszawy, gdzie było można ją zobaczyć w Starej Galerii ZPAF. W maju wystawę można będzie oglądać we Wrocławiu w Dolnośląskim Centrum Fotografii „Domek Romański”.
 

Dolnośląskie Centrum Fotografii - Domek Romański
Adres: pl. bpa Nankiera 8, Wrocław
Jakub Byrczek - Kilka fotografii pamiątkowych
Wernisaż wystawy: 7 maj 2010 r., godz. 17.00
Termin wystawy: 7 maj - 2 czerwiec 2010 r.

 

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież