forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Tomasz Mażewski - Heksaemeron

Miasto - foto-info.pl.

Tomasz Mażewski - HeksaemeronZapraszamy 7  maja  2010 roku o godz 19.30 do Galerii FF  Forum Fotografii w Łodzi na wernisaż wystawy Tomasza Mażewskiego pt. Heksaemeron. Otwarciu wystawy będzie towarzyszyła akcja obraz-dźwięk w wykonaniu autora oraz Wojciecha Lemańskiego.

 

Tomasz Mażewski realizując swój najnowszy projekt sięgnął po bardzo rzadko wykorzystywaną przez fotografów technologię lentikularną (z użyciem tzw. folii soczewkowej). Jej zastosowanie wprowadza iluzję głębi oraz ruchu w płaski i statyczny obraz. Abstrakcyjne fotografie Mażewskiego czytać można, zgodnie z tytułem, jako artystyczną wizualizację biblijnej przypowieści o tworzeniu świata (Heksaemeron – z gr. hexa hemeron – sześć dni, w egzegezie biblijnej nazwa opisu stworzenia świata zawartego w Księdze Rodzaju, w którym Bóg stwarza wszechświat w ciągu sześciu dni). Obcując z fotografiami Mażewskiego trudno jednak stwierdzić czy amorficzne formy energetyczno-świetlne dążą do kondensacji, wyłonienia znaczących kształtów, czy wręcz odwrotnie: wizualizują rozpad, chaos, entropię.

Tomasz Mażewski – urodzony w Łodzi w 1964 roku, absolwent łódzkiej PWSFTviT (kierunek fotografia), stypendium artystyczne (2004, 2005, 2006), cztery wyróżnienia honorowe w konkursie Pilsner Urquell International Photography Awards 2006, praca w Kolekcji Braci Bieńkowskich.

 


Galeria FF Forum Fotografii
Adres: ul. Traugutta 18, Łódź
Tomasz Mażewski - Heksaemeron
Wernisaż wystawy: 7  maj  2010 r., godz 19.30
Termin wystawy: 7 - 29 maj 2010 r

 

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież