Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Damian Chrobak - Londyn – miasto w AngliiZapraszamy 15 maja 2010 roku do Starej Galerii ZPAF w Warszawie gdzie odbędzie się wernisaż wystawy czarno-białej fotografii miejskiej Damiana Chrobaka pt. Londyn – Miasto w Anglii.

 

Artysta od kilku lat z humorem i wnikliwością dokumentuje miasto w którym mieszka i pracuje. Fotografując ulice Londynu stara się uchwycić codzienność, bo to ona, jak twierdzi otacza nas przez większość naszego czasu, tymczasem ledwo ją zauważamy.

Ponad czterdzieści prezentowanych na wystawie zdjęć przedstawia zwykłych ludzi w zwykłych sytuacjach. Jednak fotograf tropi miejskie sytuacje z instynktem decydującego momentu, co powoduje że w obiektywie fotografa te zwykłe momenty stają się zabawne, groteskowe, surrealistyczne czy też nieprawdopodobne.

Damian Chrobak - ur. 1977 roku w Jastrzębiu, mieszka w Londynie od 2004 roku. Fotografią zainteresował się jeszcze przed wyjazdem, w 2003 roku. Przez pewien czas studiował w warszawskiejAkademii Fotografii, którą jednak porzucił będąc przekonany, że to właśnie doświadczenie w fotografowaniu na ulicy nauczy go więcej, niż najlepsza szkoła. Brał udział w kilku wystawach zbiorowych i publikował fotografie w prasie w Anglii. Oprócz street photography ma w swoim dorobku zdjęcia wielu koncertów polskich artystów w Londynie. Damian Chrobak został przyjęty do Okręgu Warszawskiego ZPAF w styczniu tego roku. Wystawa w Starej Galerii jest pierwszą obszerną prezentacją jego fotografii w Polsce.

 


Stara Galeria ZPAF
Adres: Plac Zamkowy 8, Warszawa
Damian Chrobak - Londyn – miasto w Anglii
Wernisaż wystawy – 15 maj 2010 r., godz.18.00
Termin wystawy: 15 maj - 4 czerwiec 2010 r

 

W górę