forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Amerykańskie Metafory - Współczesna Amerykańska Fotografia Otworkowa

Miasto - foto-info.pl.

Fot. Martha Casanave, 63 FVStara Galeria ZPAF w Warszawie zaprasza 22 marca 2010 roku o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy fitigrafii otworkowej pt. "Amerykańskie Metafory. Współczesna Amerykańska Fotografia Otworkowa".

 

Wystawa prezentuje ośmiu artystów, których prace różnią się zarówno stylem jak i kontekstem, ale których łączy fascynacja fotografią otworkową. Archaiczny i intuicyjny charakter tej bezobiektywowej techniki pozwala na kreatywne i osobiste podejście to fotografii, co szczególnie cenią wszyscy prezentowani na wystawie autorzy. Rezultatem ich często eksperymentalnych działań aparatem otworkowym są fotografie, które w niezwykły i nieprzewidywalny sposób odwzorowują obraz rzeczywistości.

W wystawie udział biorą: Craig J. Barber, Martha Casanave, Walter Crump, Jesseca Ferguson, Sarah Van Keuren, Scott McMahon, Eric Renner, Nancy Spencer.

Wystawa przygotowana została przez Georgię Krawiec i Danę Gibkę we współpracy z Galerią Pusta w Katowicach. Opieka kuratorska ze strony ZPAF – Jagna Olejnikowska. Na wernisażu będzie obecna Jesseca Ferguson.
 

 


Stara Galeria ZPAF
Adres: Plac Zamkowy 8, Warszawa
Amerykańskie Metafory – Współczesna Amerykańska Fotografia Otworkowa
Wernisaż wystawy: 22 marzec 2010 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 22 marzec - 14 kwiecień 2010 r.

 

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież