Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Fot. Martha Casanave, 63 FVStara Galeria ZPAF w Warszawie zaprasza 22 marca 2010 roku o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy fitigrafii otworkowej pt. "Amerykańskie Metafory. Współczesna Amerykańska Fotografia Otworkowa".

 

Wystawa prezentuje ośmiu artystów, których prace różnią się zarówno stylem jak i kontekstem, ale których łączy fascynacja fotografią otworkową. Archaiczny i intuicyjny charakter tej bezobiektywowej techniki pozwala na kreatywne i osobiste podejście to fotografii, co szczególnie cenią wszyscy prezentowani na wystawie autorzy. Rezultatem ich często eksperymentalnych działań aparatem otworkowym są fotografie, które w niezwykły i nieprzewidywalny sposób odwzorowują obraz rzeczywistości.

W wystawie udział biorą: Craig J. Barber, Martha Casanave, Walter Crump, Jesseca Ferguson, Sarah Van Keuren, Scott McMahon, Eric Renner, Nancy Spencer.

Wystawa przygotowana została przez Georgię Krawiec i Danę Gibkę we współpracy z Galerią Pusta w Katowicach. Opieka kuratorska ze strony ZPAF – Jagna Olejnikowska. Na wernisażu będzie obecna Jesseca Ferguson.
 

 


Stara Galeria ZPAF
Adres: Plac Zamkowy 8, Warszawa
Amerykańskie Metafory – Współczesna Amerykańska Fotografia Otworkowa
Wernisaż wystawy: 22 marzec 2010 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 22 marzec - 14 kwiecień 2010 r.

 

W górę