forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Agnieszka Prusak - Powiększenie

Miasto - foto-info.pl.

Agnieszka Prusak - PowiększenieWrocławska galeria Entropia zaprasza 5 marca 2010 roku o godzinie 18.00 na otwarcie wystawy fotografii Agnieszki Prusak pt. "Powiększenie".

 

Na wystawę składają się cykle fotografii wykonane w więzieniu. Autorka portretuje osadzonych w przestrzeni w jakiej funkcjonują i za ich zgodą dokumentuje fragmenty ich codziennej rzeczywistości. Efekt wielomiesięcznej pracy zaskakuje bezpośrednością ujęć portretowych, refleksem fotoreportera w scenach grupowych, wyostrzoną wrażliwością na światłocień klaustrofobicznej przestrzeni. Artystka eksploruje świat niedostępny przeciętnemu widzowi i pokazuje go w wielu planach. Podobnie działa ekspozycja zaaranżowana wspólnie z galerią. Plany ogólne ze spacerniaka, sylwetki ludzi widziane przez siatkę, mocne kadry na wielkoformatowych wydrukach na płótnie budują przestrzeń fizyczną i egzystencjalną wystawy. Seria scen sytuacyjnych eksponowanych w postaci slideshow z projektora wprowadza w codzienność życia osadzonych, a osobne pomieszczenie, w którym centralną część zajmuje drewniany obiekt, dzieło jednego ze skazanych, rodzaj kartoteki z kilkudziesięcioma portretami fotograficznymi, przeistacza się w umowną celę.

Agnieszka Prusak - absolwentka wrocławskiej ASP na Wydziale Malarstwa (2003, pracownia prof. A. Dymitrowicza). To autorka wielu wystaw, projektów i akcji autorskich. Od kilku lat zajmuje się fotografią podejmując tematy zaangażowane społecznie.

 


Galeria Entropia
ul. Rzeźnicza 4, Wrocław
Agnieszka Prusak - Powiększenie
Wernisaż wystawy: 5 marzec 2010 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 5 - 22 marzec 2010 r.

 

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież