forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Maciej Bagiński - Portret Intymny

Miasto - foto-info.pl.

Maciej Bagiński - Portret Intymny6 marca o godz. 18.00 W bydgoskim Muzeum Fotografii zostanie otwarta wystawa zdjęć Macieja Bagińskiego pt. „Portret Intymny”. Zostały na niej zgromadzone czarno-białe akty, które w czterdziestu odsłonach odkrywają naturalny urok kobiety.

 

Pomysł wystawy polegał na pokazaniu 40 zdjęć różnorodnych pod względem urody kobiet, w przedziale wiekowym od  19 do 36 lat. Bagiński zaprosił do pozowania nie tylko zawodowe modelki. Pozowały także panie nie mające na co dzień do czynienia z obiektywem. Zadanie to było bardzo trudne z racji ilości oraz specyfiki zdjęć.

- Istotą projektu było pokazanie różnorodności piękna jakie ma w sobie każda kobieta, niezależnie od tego kim jest na co dzień, jaki ma zawód lub jak dużo dzieci wychowuje. Chodziło mi o naturalny dar bycia kobietą, bycia natchnieniem artystów. Nie chciałem pokazać samych piękności z wybiegu, czy z billboardów reklamowych, choć i takie pozowały, a o bardzo różne i jakże piękne istoty żyjące wśród nas- mówi autor.

Wystawa “Portret Intymny” jest jednocześnie urodzinowym projektem fotograficzno-muzycznym autora (stąd liczba zdjeć), a tuż po jej otwarciu odbędzie się koncert Mr. S z materiałem Sunscale Project, w którym gra Maciej Bagiński (gitara i gitara basowa).

 


Muzeum Fotografii w Bydgoszczy
Adres: ul. Królowej Jadwigi 14, Bydgoszcz
Maciej Bagiński - Portret Intymny
Wernisaż wystawy: 6 marzec 2010 r., godz. 18.00

 

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież