Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Maciej Bagiński - Portret Intymny6 marca o godz. 18.00 W bydgoskim Muzeum Fotografii zostanie otwarta wystawa zdjęć Macieja Bagińskiego pt. „Portret Intymny”. Zostały na niej zgromadzone czarno-białe akty, które w czterdziestu odsłonach odkrywają naturalny urok kobiety.

 

Pomysł wystawy polegał na pokazaniu 40 zdjęć różnorodnych pod względem urody kobiet, w przedziale wiekowym od  19 do 36 lat. Bagiński zaprosił do pozowania nie tylko zawodowe modelki. Pozowały także panie nie mające na co dzień do czynienia z obiektywem. Zadanie to było bardzo trudne z racji ilości oraz specyfiki zdjęć.

- Istotą projektu było pokazanie różnorodności piękna jakie ma w sobie każda kobieta, niezależnie od tego kim jest na co dzień, jaki ma zawód lub jak dużo dzieci wychowuje. Chodziło mi o naturalny dar bycia kobietą, bycia natchnieniem artystów. Nie chciałem pokazać samych piękności z wybiegu, czy z billboardów reklamowych, choć i takie pozowały, a o bardzo różne i jakże piękne istoty żyjące wśród nas- mówi autor.

Wystawa “Portret Intymny” jest jednocześnie urodzinowym projektem fotograficzno-muzycznym autora (stąd liczba zdjeć), a tuż po jej otwarciu odbędzie się koncert Mr. S z materiałem Sunscale Project, w którym gra Maciej Bagiński (gitara i gitara basowa).

 


Muzeum Fotografii w Bydgoszczy
Adres: ul. Królowej Jadwigi 14, Bydgoszcz
Maciej Bagiński - Portret Intymny
Wernisaż wystawy: 6 marzec 2010 r., godz. 18.00

 

W górę