Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Mokdad Bennia - Follow The WomenGaleria Art Foto działająca w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie zaprasza 19 lutego 2010 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii pt: "Follow The Women" której autorem jest Mokdad Bennia.

 

Follow The Women jest międzynarodową, niepolityczną i charytatywną organizacją, której główną siedzibą jest Reading, Anglia. Głównym celem FTW są kampanie na rzecz pokoju i zakończenia przemocy na Bliskim Wschodzie. Pod patronatem Jej Ekscelencji Pani Asma Al Assad w Syrii, Królowa Rania z Jordanii i Bahir Hariri w Libanie, ok. 500 kobiet z ponad 40 krajów na całym świecie, niemal co roku uczestniczy w w pokojowym rajdzie rowerowym w celu promowania porozumienia w regionie oraz pozyskania pieniędzy dla lokalnych projektów, takich jak budowa placów zabaw dla dzieci, inicjatyw dla kobiet w obozach dla uchodźców.

Flagowa inicjatywa FTW to niemal coroczny, pokojowy rajd rowerowy.  300 kobiet z całego świata  w: Libanie, Syrii, Jordanii i Palestynie, zwraca uwagę międzynarodowych mediów, polityków i lokalnych społeczności na potrzebę  zawarcia pokoju   na Bliskim Wschodzie , inspiruje ludność lokalną, do podjęcia aktywnej roli w  tym procesie. Pomysł rajdu   narodził się w głowie Woman of the Year 2001 - Detty  Regan, która pracuje z młodzieżą międzynarodową w Wokingham, Berkshire w Wielkiej Brytanii.
Zdjęcia, które będą Państwo oglądali  na wystawie Follow The Women 2009  są fotograficznym zapisem  spotykanych  podczas wyprawy ludzi , kobiet z całego świata uczestniczących w  rajdzie   -   jak również odwiedzanych miejsc podczas FTW 2009, który odbył się w październiku 2009.

Mokdad Bennia - człowiek dwóch kultur Wschodu i Zachodu. Urodzony w 1976 roku   w  Algierii, spędził tam swoje młode lata. Studiował już w drugiej kulturze - w Polsce . Z wykształcenia jest informatykiem .Aktualnie od kilku lat mieszka w Nowym Sączu, zawodowo zajmuje się projektowaniem i konstrukcją  kolei linowych  Od 10 lat hobbystycznie zajmuje się fotografią. Podglądanie świata przez obiektyw pozwala mu odkrywać zupełnie pomijaną  przez nasze oczy rzeczywistość. 

 


Regionalny Ośrodek Kultury, Galeria ART FOTO
Adres: ul. Ogińskiego 13a, Częstochowa
Mokdad Bennia - Follow The Women
Wernisaż wystawy: 19 luty 2010 r, godz. 18.00
Termin wystawy: 19 - 26 luty 2010 r.
Strona domowa: Galeria ART FOTO

W górę