forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Piątka w galerii B&B

Miasto - foto-info.pl.

Joanna Chudy - AktBielska Galeria Fotografii B&B zaprasza 12 lutego 2010 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii studentów Wyższego Studium Fotografii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi pt. "Piątka" oraz spotkanie z autorami i Wojciechem Prażmowskim.

 

… Pięć; m. -os. Pięciu;  DCMs. pięciu N. pięcioma, pięciu. 1. <liczebnik główny oznaczający liczbę 5>. : pięć godzin lekcyjnych. Pięć lat więzienia. W pokoju było pięciu mężczyzn. Pięć razy cos robić. Nie mam pięciu złotych reszty. Pojechał z pięcioma kolegami.  fraz. pot. Ni w pięć ni dziewięć /dziesięć/ <bez sensu, od rzecz, bez związku całością; ni stad ni zowąd>. Zaczynać od pięciu palców <zaczynać od niczego, dorabiać się od początku, z pracy rąk>. Znać coś jak swoje , jak własne pięć palców, <znać coś (zwykle teren, miasto itp..) bardzo dokładnie, bardzo dobrze>.
2.  P. piątka w zn. 2: Z matematyki i  polskiego - pięć. Zdać egzamin na pięć.

/ze Słownika języka polskiego PWN, tomu drugiego, Warszawa 1988, str.662;/
 
Autorzy biorący udział w wystawie: Joanna Chudy, Kamila Kalicka-Szewczyk, Izabela Ździebko, Hubert Humka i Grzegorz Mart.

 


Galeria Fotografii B&B
Adres: ul. 1 Maja 12, Bielsko-Biała
Wystawa studentów Wyższego Studium Fotografii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi
Wernisaż wystawy: 12 luty 2010 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 12 luty - 2 marzec 2010 r.

 

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież