Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Przemysław Strzelecki - "Uliczna salsa - ulice Kuby" Zapraszamy 12 lutego 2010 r. o godz. 18.00 do galerii Obok mieszczącej się w budynku Teatru Małego w Tychach na wernisaż wystawy pokonkursowej Tychy Press Photo. Gościem specjalnym wystawy będzie Józef Wolny, szef działu foto "Gościa Niedzielnego". Po wernisażu odbędzie się slide show w sali teatru.

 

Tychy Press Photo to konkurs i wystawa fotografii prasowej. Formuła jest otwarta, zgodnie z regulaminem nie trzeba być zawodowo związanym z mediami. Od 2009 roku w konkursie mogą wziąć udział osoby fotografujące, mieszkające lub pracujące w danym roku w Tychach, a także - po raz pierwszy - osoby w żaden sposób niezwiązane z Tychami, ale w tym ostatnim przypadku zgłaszane do konkursu fotografie muszą być wykonane na terenie Tychów. Takiego ograniczenia nie mają tyszanie bądź osoby w Tychach pracujące - mogą zgłaszać zdjęcia wykonane w dowolnym zakątku kuli ziemskiej.

Wystawa i konkurs są okazją do przypomnienia wydarzeń minionych 12 miesięcy. Powracają zdjęcia, których żywot w gazecie jest bardzo krótki. Jest też okazja pokazać ujęcia, które z różnych powodów nie załapały się do druku. Dla osób nie związanych z mediami Tychy Press Photo to szansa skonfrontowania swoich umiejętności z zawodowcami.

Nagrodzone prace

Najlepszy fotoreportaż
Przemysław Strzelecki - "Uliczna salsa - ulice Kuby"

Najlepsze zdjęcie wykonane w Tychach
Fryderyk Parwicki - „Ostatnie spojrzenie"

Wyróżnienie
Radosław Kaźmierczak - cykl zdjęć „Młodzi"

W kategorii najlepsza fotografia nie przyznano nagrody.

Jurorami w konkursie Tychy Press Photo byli: Józef Wolny, Rafał Klimkiewicz, Dominik Gajda i Łukasz Pudełko. W konkursie wzięły udział 32 osoby, na wystawę wybrano 69 fotografii. Pula nagród konkursu wyniosła 3 tys. zł.


Galeria Obok - Teatr Mały w Tychach
Adres: Hlonda 1, Tychy
Tychy Press Photo - wystawa pokonkursowa
Wernisaż wystawy: 12 luty 2010 r., godz. 18.00

 

W górę