Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Wojciech Grzędziński - Kawah IjenZapraszamy 4 lutego 2010 roku o godz. 19.00 do kawiarni Francuska 30 w Warszawie na wystawę nowych fotografii Wojciecha Grzędzińskiego. pt. "Kawah Ijen".

 

Na prezentowany cykl składają się zdjęcia dokumentujące pracę w kopalni siarki, która znajduje się w Indonezji na wyspie Jawa.
Wojciech Grzędziński - Kawah Ijen
- Zdjęcia wykonałem w połowie października 2009 roku w Kawah Ijen w Indonezji – wschodniej części wyspy Jawa. Siarkę wydobywa się tam bezpośrednio z krateru wygaslego wulkanu. Co dzień kilkuset tragarzy pokonuje odcinek ponad 3 kilometrów pod gorę, aby po załadowaniu koszy, udać się w dół do skupu siarki. Każdy kosz waży okolo 70 kg! Rekordzista potrafił unieść ponad 110 kg! Za kilogram siarki robotnicy dostają 600 rupi (1 dolar = 9200 rupi) – wspomina fotograf.
Wojciech Grzędziński - Kawah Ijen
Wojciech Grzędziński - urodzony w 1980 roku. Studiował Stosowane Nauki Społeczne, Etnologię Antropologię Kulturową oraz Pedagogikę Resocjalizacyjną. Pracował dla gazet codziennych min. „Super Expressu”, „Rzeczpospolitej”, „Dziennika”. W fotografii interesuje go człowiek zarówno w zanurzony w codzienności jak i w zderzeniu z sytuacjami ekstremalnymi. Uczestnik warsztatów fotograficznych organizowanych przez agencję VII. Wielokrotnie nagradzany w polskich i międzynarodowych konkursach fotografii prasowej. Laureat trzeciej nagrody World Press Photo 2009 w kategorii Spot News Story za reportaż dokumentujący wojnę w Gruzji.

 


espresso+bar
Adres: ul. Francuska 30, Saska Kępa, Warszawa
Wojciech Grzędziński - Kawah Ijen
Wernisaż wystawy: 4 luty 2010 r., godz. 19.00

 

W górę