Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Spotkanie z fotografią w WągrowcuZapraszamy 6 lutego 2010 roku do Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu na wernisaż wystawy Ireneusza Linde pt. "Krajobrazy życia" oraz rozmowę z szefem kwartalnika "Fotografia" Waldemarem Śliwczyńskim  czyli "Spotkanie z fotografią".

 

W programie "Spotkanie z fotografią":

godz. 12.00

- wernisaż wystawy fotografii Ireneusza Linde pt. "Krajobrazy życia"

- spotkanie z Waldemarem Śliwczyńskim - wydawcą i redaktorem naczelnym Kwartalnika Fotografia

godz. 13.30

- Małgorzata Kozędra: "Azjatyckie impresje" - prezentacja
godz. 14.30

- spotkanie z Januszem Kostrzewskim, fotografem pedagogiem

godz. 15.30

- indywidualne konsultacje

Ireneusz Linde - urodzony 3.01.1950r w Sierakowie, zmarł 15.10.2004. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców. Członek Federacji Międzynarodowej Sztuki Fotograficznej (FIAP). Wyróżniony Odznaką Zasłużony Działacz Kultury. Instruktor fotografii w Technikum Rybackim w Sierakowie i Ośrodku Kultury. Współpracował z Januszem Nowackim animatorem działań fotograficznych na terenie Wielkopolski. Był komisarzem warsztatów, plenerów fotograficznych w Sierakowie. Często uczestniczył w plenerach i spotkaniach międzynarodowych fotografików. W wyniku tych zjazdów powstawały wystawy zbiorowe i indywidualne, prezentowane w galeriach, muzeach i salach wystawowych w Polsce i za granicą. Uczestnik i laureat licznych konkursów fotograficznych. Wystawa "Krajobrazy życia" to zestaw zdjęć wybrany z archiwum artysty , przez jego żonę Elżbietę.

Waldemar Śliwczyński - ur. 1958 roku. absolwent kulturoznawstwa i filozofii na UAM w Poznaniu. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF), wydawca i redaktor naczelny „Kwartalnika Fotografia” oraz książek i albumów fotograficznych. Od 2007 wiceprezes Stowarzyszenia Gazet Lokalnych.

 


Miejski Dom Kultury w Wągrowcu
Adres: ul. Kościuszki 55, Wągrowiec
Spotkanie z fotografią w Wągrowcu
Termin spotakania: 6 lutego 2010 godz. 12.00

 

W górę