forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Marek Domański - Psychopompos

Miasto - foto-info.pl.

Marek Domański - PsychopomposGaleria Pusta w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach zaprasza 3 lutego 2010 roku o godzinie 17.00 na wernisaż wystawy fotografii Marka Domańskiego pt. "Psychopompos".

 

"W tworzonych przez Domańskiego cyklach inscenizowanych fotografii aparat jest traktowany jako metafora ludzkiej nieświadomości oraz procesów przejawiania się jej symptomów w marzeniu sennym. W cyklu Psychopompos artysta nie tylko prezentuje zdjęcia budowanych przez siebie - na zasadzie wolnej gry znaków i skojarzeń - onirycznych konstrukcji. Eksponuje dodatkowo te konstrukcje, zamknięte w prostopadłościennych kapsułach: "aparatach" wyposażonych w szybę lub specjalny układ optyczny. Co więcej, na jednym ze zdjęć, swoistej alegorii całego cyklu, aparat staje się "twarzą" humanoidalnego tworu, istoty podlegającej mechanice nieświadomych impulsów i obrazów. Dostęp do nich zyskuje jedynie wpadające przez obiektyw światło. To tytułowy Psychopompos - mityczny pomocnik oraz przewodnik dusz, a także figura połączenia między nieświadomością i jaźnią w jungowskiej teorii marzenia sennego."

Tomasz Załuski

 

Marek Domański - urodzony w 1968 roku. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom na Wydziale Grafiki i Malarstwa w 1995 roku. Obecnie zatrudniony w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Członek Stowarzyszenia Artystów Św. Jerzego. Zajmuje się głównie fotografią inscenizowaną i otworkową.

 


Galeria Pusta
Adres: pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice
Marek Domański - Psychopompos
Wernisaż wystawy: 3 luty 2010 r., godz. 17.00
Termin wystawy: 04 luty2010 - 31 marzec 2010 r.

 

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież