Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Maciej Dakowicz3 lutego 2010 roku, o godz. 18.00 w poznańska Galeria 2piR zaprasza na wernisaż prac trójki autorów które dotyczą szerokopojętego kryzysu. Na wystawie fotografii pt. "Miłość w czasach kryzysu" będziemy mogli zobaczyć zdjęcia Macieja Dakowicza, Piotra Małeckiego oraz Filipa Springera.

 

Piotr Małecki - Studiował operatorstwo na Wydziale Radia i Telewizji w Katowicach oraz fotografię w Anglii na BPCAD Bournemouth. Po powrocie do Warszawy w latach dziewięćdziesiątych debiutował jako etatowy fotoreporter tygodnika "Wprost", by po paru latach rozpocząć już niezależną współpracę z magazynami w Polsce i na świecie. Obecnie najbardziej zajmuje go realizacja długotrwałych i możliwie dopracowanych fotoreportaży na tematy, które są mu bliskie. Mieszka z żoną i dziećmi w podwarszawskim Piasecznie.
Piotr Małecki
Maciej Dakowicz - Fotograf, doktor informatyki, współwłaściciel galerii fotograficznej. Wyjechał z Polski po ukończeniu studiów informatycznych w 2000 r. Aparat fotograficzny wziął do ręki w 2003 r. W 2004 r. przeprowadził się do stolicy Walii Cardiff, gdzie podjął pracę na uczelni. Tam się doktoryzował. W międzyczasie podróżował z aparatem po Azji i Afryce. Między podróżami fotografował życie nocne w Cardiff, zyskując rozgłos po publikaji tych zdjęć w największych brytyjskich gazetach. Od ponad roku próbuje utrzymać sie z fotografii, jak sam przynaje - z różnym skutkiem.

Filip Springer - Absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych (archeologia i etnologia z antropologią kulturową) na UAM w Poznaniu. Dziennikarz i fotoreporter, współpracuje z mediami lokalnymi i ogólnopolskimi (publikował m.in. w: Polska The Times, Polityka, Rzeczpospolita, Dziennika, Przekrój, Wprost, Newsweek). Harcerz, wydaje dla Kwatery Głównej ZHP internetowy magazyn wędrowniczy Na Tropie. W latach 2006-2007 stypendysta Instytutu Dziennikarstwa Polskapresse.

 

Filip Springer

 


Galeria 2piR - WSNHiD
Adres: ul. gen. T. Kutrzeby 10, Poznań
Miłość w czasach kryzysu - wystawa zbiorowa
Wernisaż wystawy: 3 luty 2010 r., godz. 18:00
Termin wystawy: 4 - 25 luty 2010 r.

W górę