forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Adam Pańczuk - Karczeby

Miasto - foto-info.pl.

Adam Pańczuk - KarczebGaleria Yours Gallery w Warszawie zaprasza 29 stycznia 2010 roku na wystawę fotografii pt. "Karczeby" której autorem jest Adam Pańczuk.

 

Karczeb to trudny do wyrwania korzeń drzewa, bardzo głęboko wrośnięty w ziemię. Tym samym mianem na Podlasiu określa się ludzi, którzy żyją zgodnie z rytmem ziemi, tak jak korzeń są z nią mocno związani. Adam Pańczuk przez kilka ostatnich lat portretował tę niezwykłą więź, pokazując ją przede wszystkim w serii zaskakujących, mocnych portretów. Prace utrzymane są w konwencji realizmu magicznego, co pozwala na ich szeroki odbiór i wyjście poza ramy stereotypowego spojrzenia na polską wieś.
Każde ze zdjęć to rozległa, wychodząca poza kadr historia o związku człowieka z naturą, o zawierzeniu jej swojego życia. Doskonałe, czarno-białe prace z cyklu Karczeby zwróciły już uwagę krytyków zza granicy, m.in.: z Francji i USA.
Adam Pańczuk - Karczeb
Projekt został wyróżniony między innymi przez jury konkursu Magnum Expression Award 2009 i Sony World Photography Award 2009.
Adam Pańczuk - Karczeb
Adam Pańczuk - urodzony w 1978, mieszka w Warszawie, pochodzi z Białej Podlaskiej, pracuje wszędzie gdzie znajdzie ciekawy temat. Studiował na Akademii Ekonomicznej, a także fotografię na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu. Realizując swoje projekty zadaje pytania - wprost, a jednocześnie metaforycznie, o tożsamość, świadomość i postawę wobec świata, ludzi , których spotyka. Łatwość z jaką posługuje się obrazem opisując swoje obserwacje zaowocowała wielokrotnie prestiżowymi nagrodami – m.in. Magnum Expression Award, Sony World Photography Awards, PHotoEspana (PHE) OjodePez Award for Human Values, Grand Press Photo, BZWBK i wielu innych na przestrzeni lat. Jest stypendystą Ministerstwa Kultury.

 


Galeria Fotografii Yours Gallery
Adres: ul. Krakowskie Przedmieście 33, Warszawa
Adam Pańczuk - Karczeby
Termin wystawy: 29 styczeń - 07 marzec 2010 r.
Strona domowa: Adam Pańczuk

 

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież