Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Adam Pańczuk - KarczebGaleria Yours Gallery w Warszawie zaprasza 29 stycznia 2010 roku na wystawę fotografii pt. "Karczeby" której autorem jest Adam Pańczuk.

 

Karczeb to trudny do wyrwania korzeń drzewa, bardzo głęboko wrośnięty w ziemię. Tym samym mianem na Podlasiu określa się ludzi, którzy żyją zgodnie z rytmem ziemi, tak jak korzeń są z nią mocno związani. Adam Pańczuk przez kilka ostatnich lat portretował tę niezwykłą więź, pokazując ją przede wszystkim w serii zaskakujących, mocnych portretów. Prace utrzymane są w konwencji realizmu magicznego, co pozwala na ich szeroki odbiór i wyjście poza ramy stereotypowego spojrzenia na polską wieś.
Każde ze zdjęć to rozległa, wychodząca poza kadr historia o związku człowieka z naturą, o zawierzeniu jej swojego życia. Doskonałe, czarno-białe prace z cyklu Karczeby zwróciły już uwagę krytyków zza granicy, m.in.: z Francji i USA.
Adam Pańczuk - Karczeb
Projekt został wyróżniony między innymi przez jury konkursu Magnum Expression Award 2009 i Sony World Photography Award 2009.
Adam Pańczuk - Karczeb
Adam Pańczuk - urodzony w 1978, mieszka w Warszawie, pochodzi z Białej Podlaskiej, pracuje wszędzie gdzie znajdzie ciekawy temat. Studiował na Akademii Ekonomicznej, a także fotografię na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu. Realizując swoje projekty zadaje pytania - wprost, a jednocześnie metaforycznie, o tożsamość, świadomość i postawę wobec świata, ludzi , których spotyka. Łatwość z jaką posługuje się obrazem opisując swoje obserwacje zaowocowała wielokrotnie prestiżowymi nagrodami – m.in. Magnum Expression Award, Sony World Photography Awards, PHotoEspana (PHE) OjodePez Award for Human Values, Grand Press Photo, BZWBK i wielu innych na przestrzeni lat. Jest stypendystą Ministerstwa Kultury.

 


Galeria Fotografii Yours Gallery
Adres: ul. Krakowskie Przedmieście 33, Warszawa
Adam Pańczuk - Karczeby
Termin wystawy: 29 styczeń - 07 marzec 2010 r.
Strona domowa: Adam Pańczuk

 

W górę