Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Georgia Krawiec - EXodusZapraszamy 1 lutego 2010 roku o godzinie 18.00 do Starej Galerii ZPAF w Warszawie gdzie odbędzie się wernisaż wystawy Georgii Krawiec pt. "EXodus".

 

Na ostatni, obszerny projekt Georgii Krawiec pt. "EXodus", zrealizowany w ciągu ostatnich dwóch lat składają się nieszablonowe i odważne autoportrety artystki wykonane w technikach fotomontażu, fotografii otworkowej i luksografii. Autoportrety powstały w konteście dramatu Karen Karin Rosenberg Pokazała mu, jak rzuca się tortem i są wizualną interpretacją określeń, jakimi została obdarzona bohaterka dramatu. EXodus to fotograficzna eksploracja niespodziewanych, dziwnych i często mrocznych obszarów psychiki. Zarówno tematyką jak i sferą wizualną prace te nawiązują do fotografii surrealistycznej. Podkreśla to także tytuł wystawy: EXodus – czyli ucieczka w nieznane obszary umysłu.

Georgia Krawiec - urodzona w Kędzierzynie (1972). Absolwentka Studiów Sztuk Pięknych (Fotografia, Grafika, Rzeźba) oraz Germanistyki i Pedagogiki na Uniwersytecie Siegen / Niemcy (M.A.); Od 2000 roku Niezależny artysta fotograf. Wykładała na Uniwersytecie Siegen (2000), pracowała w Muzeum Sztuki Współczesnej / Siegen (2000 – 2002), jako wykładowca w Studium ZPAF / Warszawa oraz w Europejskiej Akademii Fotografii / Warszawa (od 2005 r.); Prace w zbiorach prywatnych i publicznych w kraju, w Niemczech oraz w USA; Członek ZPAF oraz członek honorowy Stowarzyszenia DOM FOTOGRAFII; członek jury konkursów fotograficznych. Autorka licznych wystaw fotograficznych w Polsce i za granicą.

 


Stara Galeria ZPAF
Adres: Plac Zamkowy 8, Warszawa
Georgia Krawiec - EXodus
Wernisaż wystawy: 1 luty 2010 r, godz. 18.00
Termin wystawy: 1 - 27 luty 2010 r.

W górę