forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Foto-Sztuk-Mistrz - wyniki konkursu

Miasto - foto-info.pl.

Justyna Mróz, zdjęcie Sylwia z perłąGaleria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach zaprasza na wystawę pokonkursową Foto-Sztuk-Mistrz. Tematem konkursu fotograficznego dla uczniów gimnazjów i szkół średnich była obecność sztuki w różnych przestrzeniach współczesności. Pierwsze miejsce zajęła  Justyna Mróz za zdjęcie Sylwia z perłą.

 
Konkurs Foto-Sztuk-Mistrz miał na celu wskazać obecność sztuki w różnych przestrzeniach współczesności. Celem konkursu było wybranie prac, które w najciekawszy sposób będą prezentowały obecność dzieł sztuki na dwóch płaszczyznach – zarówno podczas ich prezentacji w galerii (muzeum, ośrodku kultury, etc.), jak i w życiu codziennym jej potencjalnych odbiorców (np. w przestrzeniach miejskich). Zdjęcia konkursowe powinny w sposób pomysłowy pokazywać dzieła sztuki, tak by nie była to zwykłego rodzaju dokumentacja wystawy czy instalacji. Fotografie mają być okazją do pokazania, w jaki sposób dzieła sztuki ubogacają codzienność, stając się bliższymi i bardziej czytelnymi dla uczestników życia kulturalnego, mogą być również dokumentacją działań artystycznych, mających miejsce w przestrzeni miejskiej (performance, graffiti, etc.). Konkurs jest także okazją dla prezentacji tego, w jaki sposób sztuka funkcjonuje w rzeczywistości, jak stajemy się mimowolnie lub nawet nieświadomie jej odbiorcami. Konkurs ma również na celu zainteresować młodzież szkolną przestrzeniami sztuki oraz zwrócić uwagę na jej obecność w codziennym życiu, rozbudzając równocześnie zainteresowanie fotografią.
Marek Niszkiewicz, zdjęcie Pytia XXI

Nagrody regulaminowe:


I nagroda - Justyna Mróz, zdjęcie Sylwia z perłą
II nagroda -  Marek Niszkiewicz, zdjęcie Pytia XXI
III nagroda -  Konieczna, zdjęcie Mucha nie siada

Wyróżnienia:

  • Kamila Gołębiowska, zdjęcie Kamień i co?
  • Magdalena Przybycień, zdjęcie Mieszczę się
  • Magdalena Cieślik, zdjęcie Miejskie safari

Do wystawy zakwalifikowano następujących artystów:
  • Katarzyna Machowicz, zdjęcie „Piraci z Karaibów”
  • Andrzej Przybylski, zdjęcie „Emocje”
  • Piotr Krotkiewski, zdjęcie „Współczesna klasyka”
  • Natalia Kwiecień, zdjęcie „Don Pedro z krainy deszczowców”
  • Anna Wochowska, zdjęcie „Oczekująca. W betonowym oknie”
  • Konieczna, zdjęcie Mucha nie siadaBWA Katowice
Adres: Aleja Wojciecha Korfantego 6, Katowice
Foto-Sztuk-Mistrz - wyniki konkursu
Termin wystawy: 14 styczeń - 14 luty 2010 roku.
Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież