Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Klaudyna Schubert – Obsada

Zapraszamy 11 stycznia o godzinie 19.00 do Klubu Aktora "Loża" przy Rynku Głównym w Krakowie na wernisaż wystawy fotografii Klaudyny Schubert, pt. "Obsada".

 
Wystawa to fotograficzna prezentacja ostatniego etapu przygotowań do spektaklu "Hommage á Chagall" w reżyserii Adolfa Weltschka, którym Teatr Groteska rozpoczął nowy sezon w swojej 65-letniej działalności. Autorka fotografii uchwyciła aktorów grających w maskach. Wykonywana setki razy czynność nakładania i ściągania masek wprawiła ją w konsternację i zadziwienie.  Patrząc przez obiektyw aparatu, stała się świadkiem niezwykle intymnej relacji aktor-maska, maska-aktor. W cyklu zdjęć "Obsada" fotografka próbuje tę relację pokazać i skłonić do refleksji – tak intymnych, jak intymna jest sama ta relacja. Maska to "druga", "nakładana" twarz. Istnieje nie tylko w kategorii stricte teatralnej, ale także życiowej, codziennej. To rodzaj zasłony. Paradoks maski pozwala na urzeczywistnienie tęsknoty bycia do bólu kimś takim, jakim się jest i wykrzyczenie tego ciałem. "Obsada" to zapis sytuacji, w której fotograf stał się świadkiem niewygodnej dla aktora chwili.

Klaudyna Schubert - ur. 4 grudnia 1986 r. w Krakowie, absolwentka Mediteraneistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, obecnie studentka Stosunków Etnicznych i Migracji Międzynarodowych również na UJ. Jej hobby to życie. Fotografuje od dziecka. Wszystko i wszystkich. Animuje działania niszowe związane z szeroko pojęta  sztuką. Inne pasje: kręcenie filmów telefonem komórkowym oraz czytanie na dobranoc bajek, przy których się nie zasypia.


Loża  - Klub Aktora
Adres: Rynek 41, Kraków
Klaudyna Schubert - Obsada
Wernisaz wystawy: 11 styczeń 2010 r, godz. 19.00
Termin wystawy: 11 styczeń - 31 marzec 2010 r.
W górę