forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Paweł Janczaruk - Kalendarz Zofii

Miasto - foto-info.pl.

Galeria Kolumnowa mieszczące się w Domu Kultury w Rybniku - Chwałowicach zaprasza na wystawę fotografii otworkowej pt. " Kalendarz Zofii"której autorem jest Paweł Janczaruk.

KalendarzZofii.jpg
 
Przyjrzyjcie się naturze, która nas otacza. Świat roślin ulega ciągłym zmianom. Rządzi się swoimi prawami, które są niezmienne i których nie da się obejść. Przyroda kusi swoim pięknem, różnorodnością kwiatów i roślin. Piękno natury, które od zawsze artyści usiłują utrwalić, a nigdy do końca, w pełni doskonale. Człowiek nie doścignie nieskończoności barw natury. Zmienny nastrój to swojego rodzaju podróż jaką odbywa ludzka dusza.

Wiosną przyroda budzi się ze snu, pojawiają się krokusy. Z każdym dniem widać zmianę. Soczyście zielona trawa pokrywa się barwnymi dywanami. Łany traw tworzą w sumie jedną z najbardziej fascynujących kompozycji. Kwiaty jeden po drugim otwierają się wychylając się ku Słońcu. â��Wiosna wchodzi ze swym zapachem i podmuchem. O tej wiośnie chcę śnić w grobie pisał Leon Wyczółkowski. Kolor zielony przypisany wiośnie jest kolorem nadziei i radości.

Słońce w zenicie przynosi południowy upał, który spowalnia tempo życia. Czas płynie leniwie, świat nieruchomieje. Powietrze drży od gorąca. Przygniatający żar. Wokół unosi się zapach kwitnących kolorowych kwiatów. Kiedy lato się kończy pająki snują cieńkie nitki, które unoszą się wraz z wiatrem. To obraz natury uśpionej i ociężałej pod wpływem upału. Lato jest symbolem dojrzałości. Jego kolory to żółć i złoto.

KalendarzZofii2.jpg

Jesień to szykowanie się natury do snu. Różnokolorowe liście, ujawniają prawdziwe piękno. Jesień to przytłumione światło, miękko stłumione barwy. Rosa skroplona na liściach. Jednolita szarość zasnutego chmurami nieba otula świat. Dni stają się coraz krótsze, chłodniejsze i dżdżyste. Kiedy spadną ostatnie liście zaczyna się stan zimowego uśpienia.

Zima to okres odpoczynku natury. Przyroda zamiera. Ziemia zamarza. Zima obdziera wszystkie kwiaty. Widok staje się zszarzały i monochromatyczny. Pochmurne ranki pachną śniegiem. Taka jest zima, a jednak przynosi nam radość mawiał Vivaldi. Schyłek zimy, zaczynają się roztopy i tają śniegi. Ale kiedy puszczą mrozy i zaczyna znikać śnieżna pokrywa zaczynają wychodzić znowu krokusy.

Paweł Janczaruk

Paweł Janczaruk - urodzony w 1964 roku. Fotoreporter Gazety Lubuskiej. Członek Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego. Artysta Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Rady Artystycznej Galerii Jednego Dnia. Uczestnik 400 wystaw zbiorowych, gdzie otrzymał 75 nagród. Odznaczony Srebrnym Medalem Zasłużony dla Fotografii Polskiej.


Galeria Kolumnowa
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
Adres: ul. 1 Maja 95, Rybnik
Paweł Janczaruk - Kalendarz Zofii
Termin wystawy 15 grudzień 2009 r. - 15 styczeń 2010 r.
Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież