Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Kieleckie Stowarzyszenie Fotograficzne zaprasza 14 grudnia, o godzinie 18.00 do galerii BWA "Na Piętrze" na wernisaż wystawy projektu fotograficznego pt. "Kieleckie Targowiska".

Projekt fotograficzny "Kieleckie Targowiska"
 
Projekt fotograficzny "Kieleckie Targowiska" powstaje w oparciu o już zrealizowany w 1981 roku projekt o takim samym tytule. Komisarzem wystawy był Jan Spałwan, towarzyszący wydarzeniu katalog zredagował Paweł Pierściński, a autorami fotografii byli Wacław Cisłowski, Jerzy Mąkowski, Andrzej Pęczalski i wspomniany wcześniej Jan Spałwan.

Jak napisał w katalogu Paweł Pierściński fotografowie przeprowadzili akcję dokumentowania działalności kieleckich targowisk: "Zarejestrowali oni na materiale światłoczułym sterty towarów, typowe scenki, wygląd tłumu, oblicza handlarzy i kupców, charakterystyczne zachowania, oglądanie, mierzenie, ważenie, sprawdzanie, dotykanie, smakowanie, płacenie, przepijanie, wszystko w natłoku przypadkowości, w nierealnej scenerii, wszystko oglądane oczami człowieka z tłumu, w sposób prosty, bezpośredni (...)".


Galeria BWA "Na Piętrze"
Adres: ul. Leśna 7, Kielce
Projekt fotograficzny - Kieleckie Targowiska
Wernisaż wystawy: 14 grudnia, godzina 18.00
Termin wystawy: 14 - 16 grudnia 2009
Strona domowa: Kieleckie Stowarzyszenie Fotograficzne
W górę