Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Pałac Kultury i Nauki  w Warszawie zaprasza 12 grudnia br, o godz. 20.00 na wernisaż wystawy Tomasza Sikory pt. "Usłyszane w Ciszy". W wernisażu udział wezmą również Renata Plaga oraz Mateusz Kwiatkowski.

Usłyszane w Ciszy - projekt multimedialny Tomka Sikory
 
Nowa wystawa Tomka Sikory „Usłyszane w ciszy“ to projekt multimedialny, osnuty wokół tematu ciszy - zjawiska coraz rzadszego w hałaśliwym pędzie cywilizacji, a także wyciszenia wewnętrznego, w którym usłyszeć można głos prawdziwego siebie. Fotograficznie, ciszę tę Tomek Sikora odnajduje w kontakcie z naturą i przedstawia w formie kilkunastu dużego formatu pejzaży. Fotografie funkcjonują jako część projektu na który składa się muzyka Mateusza Kwiatkowskiego oraz krótkie formy poetyckie Renaty Plaga, autorki z którą Tomek Sikora współpracował przy projekcie „Kobieta“ prezentowanym między innymi podczas tegorocznej Nocy Muzeów w ZPAF-ie.

Wystawa odbywa się w ramach III Festiwalu Re:wizje.

Tomek Sikora - rocznik 1948. Pracował jako fotoreporter; brał udział w wystawie młodych w Centrum Pompidou. W 1983 emigruje do Australii, gdzie prowadzi zajęcia w Victorian College of the Arts, tam pracuje dla największych agencji fotograficznych. Zrealizował 4 światowe kampanie reklamowe: singapurskich linii lotniczych, hoteli Intercontiental, Sony, Levisa. W 1990 zdobył złoto w Międzynarodowym Konkursie (AWARD International Art Directors Awards in Sydney). W Europie był nagradzany na festiwalach: Golden Drum, Kreaturze, Epice, Cracfilmie. W 1996 wystawia w Jackman Gallery in Melbourne, w Australii i Europie. W 1999 opracowuje projekt Transparency of Things – wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej. Od 2002 prowadzi zajęcia w wielu szkołach fotografii w Warszawie.


Pałac Kultury i Nauki  w Warszawie
Adres: Plac Defilad 1, Warszawa
Usłyszane w Ciszy - Tomasz Sikora
wernisaż Wystawy: 12 grudnia 2009 r, godz. 20.00
W górę