Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Zapraszamy 5 - 7 grudnia br, do Włocławka na kolejną wystawę w ramach Galerii Bezdomnej. Jest to już druga wizyta galerii w tym mieście.

Galeria Bezdomna we Włocławku
 
Galeria Beydomna to ogólnoświatowa idea, w ramach której organizowane są wystawy fotograficzne, a temat, forma i ilość prezentowanych prac są indywidualną decyzją autorów. Dopuszczalna jest każda forma wystawiennicza, od zwykłej odbitki do instalacji.

Specyfiką "Bezdomnej" jest brak wstępnych eliminacji. To, co zostanie pokazane na wystawie zależy wyłącznie od wystawiających osób. Swoje prace może zaprezentować każdy,kto chce: i fotograficzne gwiazdy, profesjonaliści, ale też początkujący fotografowie, studenci i amatorzy.

Nie narzucamy tematyki, techniki, formatu i ilości pokazywanych przez autorów fotografii. Zdjęcia mogą być zarówno oprawione w pozłacane ramy, jak również można pokazać „gołe” odbitki na ścianie.

Aby wziąć udział w wystawie wystarczy wybrać najciekawsze swoje zdjęcia i przynieść je do teatru "Nasz" (róg Brzeskiej i Cyganki).

Program Galerii Beydomnej

piątek, 4 grudnia 2009 r.
wieszanie prac w godz. 17.00-21.00

sobota, 5 grudnia 2009 r.
Wieszanie prac w godz. 9.00-18.00
Wernisaż o godz. 18.00
Podczas wernisażu z koncertem wystąpi Piotr Majcher, gitarzysta, wokalista zespołu "Isme"
godz. 19.00 - Paweł Kwiatkowski i Artur Rawicz "Fotografia koncertowa"

niedziela, 6 grudnia 2009 r.
Zwiedzanie wystawy 14.00-21.00
Tego dnia naszymi goścmi będą:

godz. 15.00 - Jagna Olejnikowska "Fotografia i ciało"
Fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, z wykształcenia filolog klasyczny, absolwentka Studium Fotografii ZPAF, nauczycielka fotografii. Swoje prace prezentował‚a na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Autorka i kuratorka wielu projektów i wystaw fotograficznych. Obecnie wiceprezes Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Fotografików i kuratorka Galerii Jabłkowskich w Warszawie. Więcej na: www.olejnikowska.com

Wykład "Fotografia i ciało" prezentuje szerokie spektrum sposobów przedstawiania ciała na przestrzeni historii fotografii, od jej początków do czasów obecnych. Pokazuje zmienność koncepcji w podejściu do portretowania i spostrzegania ciała w zależności od nurtów w sztuce, zjawisk społecznych, ideologii politycznych.

godz. 16.30 - Tomasz Słupski - "Fotografia mody"
Z wykształcenia fotograf, geograf i geolog. Pasjonat fotografii. Przez obiektyw podziwia świat we wszystkich jego aspektach. Początkowo zafascynowany fotografią krajobrazową - uczestniczył w Związku Polskich Fotografów Przyrody. Obecnie zajmuje się głównie fotografią reklamową, modową, portretową i fotografią aktu. Swoje prace prezentował na wystawach zbiorowych i indywidualnej.

Nagradzany w ogólnopolskich konkursach fotograficznych. Laureat I nagrody w Oskarach Fashion 2007. Współpracował z agencjami modelek, m.in. Elite Model Look, Mango Models, Orange Models, AMQ. Jest fotografem Konkursu Miss Polonia. Współpracował z "Fashion Magazine", z miesięcznikiem teatralno - kulturalnym "Foyer" i magazynem "Kariera". Publikował m. in. we "Fluidzie", "Dlaczego", "Aktivist Exklusiv", "Modzie na ślub", "Fotografii Cyfrowej". Był wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie prowadzi zajęcia z fotografii mody w Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików.

godz. 18.00 - Patryk Karbowski - "Fotografia reporterska i dokumentalna"
Studiuje fotografię na PWSFTViT w Łodzi. Jest laureatem konkursów fotograficznych, wystawiał swoje prace w galeriach w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. Specjalizuje się w fotografii dokumentalnej i reportażu, ale odnajduje się też w fotografii kreacyjnej.

Podczas spotkania, P. Karbowski przedstawi m.in. zasady projektów i cykli fotograficznych. Przewidzieliśmy również przegląd portfolio. Jeśli robisz zdjęcia i chcesz, by ktoś je ocenił, przynieś odbitki lub zdjęcia w wersji elektronicznej na to spotkanie.

poniedziałek, 7 grudnia 2009 r.
Zwiedzanie wystawy 17.00-21.00 (dla szkół możliwy wstęp od rana, po wcześniejszym uzgodnieniu)
Spotkanie z członkami Włocławskiego Towarzystwa Fotograficznego, organizacji aktywnie działającej we Włocławku z latach 70. Obecnie stowarzyszenie jest w trakcie reaktywacji.

Dokładne godziny rozpoczęcia podamy niebawem.

Jak dojechać?

Budynek Teatru "Nasz" znajduje się w centrum miasta, u zbiegu ulic Brzeskiej i Cyganki, tuż przy kościele św. Witalisa i włocławskiej katedry, której dwie wieże widoczne są już z daleka. Z każdego punktu w mieście można dojechać do Placu Wolności, który z Teatrem Nasz dzieli tylko 10-cio minutowy spacer.

Organizatorzy:

Kulturalna Strona Miasta
Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Teatr "Nasz"
Włocławskie Towarzystwo Fotograficzne

Kontakt:

Łukasz Daniewski (Scena.Wloclawek.pl)
+500 525 079
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
gg: 3700927

Daria Nesterowicz (Scena.Wloclawek.pl)
+663 710 434
+784 125 357
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
gg: 234938

Waldemar Kłusek (Włocławskie Towarzystwo Fotograficzne)
+509 415 822
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Paweł Modrzejewski (Teatr Nasz)
+509 214 472
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Galeria Bezdomna we Włocławku
Termin wystaw: 5-7 grudnia 2009 r.
Strona domowa: Galeria Bezdomna
W górę