forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Galeria Bezdomna we Włocławku

Miasto - foto-info.pl.

Zapraszamy 5 - 7 grudnia br, do Włocławka na kolejną wystawę w ramach Galerii Bezdomnej. Jest to już druga wizyta galerii w tym mieście.

Galeria Bezdomna we Włocławku
 
Galeria Beydomna to ogólnoświatowa idea, w ramach której organizowane są wystawy fotograficzne, a temat, forma i ilość prezentowanych prac są indywidualną decyzją autorów. Dopuszczalna jest każda forma wystawiennicza, od zwykłej odbitki do instalacji.

Specyfiką "Bezdomnej" jest brak wstępnych eliminacji. To, co zostanie pokazane na wystawie zależy wyłącznie od wystawiających osób. Swoje prace może zaprezentować każdy,kto chce: i fotograficzne gwiazdy, profesjonaliści, ale też początkujący fotografowie, studenci i amatorzy.

Nie narzucamy tematyki, techniki, formatu i ilości pokazywanych przez autorów fotografii. Zdjęcia mogą być zarówno oprawione w pozłacane ramy, jak również można pokazać „gołe” odbitki na ścianie.

Aby wziąć udział w wystawie wystarczy wybrać najciekawsze swoje zdjęcia i przynieść je do teatru "Nasz" (róg Brzeskiej i Cyganki).

Program Galerii Beydomnej

piątek, 4 grudnia 2009 r.
wieszanie prac w godz. 17.00-21.00

sobota, 5 grudnia 2009 r.
Wieszanie prac w godz. 9.00-18.00
Wernisaż o godz. 18.00
Podczas wernisażu z koncertem wystąpi Piotr Majcher, gitarzysta, wokalista zespołu "Isme"
godz. 19.00 - Paweł Kwiatkowski i Artur Rawicz "Fotografia koncertowa"

niedziela, 6 grudnia 2009 r.
Zwiedzanie wystawy 14.00-21.00
Tego dnia naszymi goścmi będą:

godz. 15.00 - Jagna Olejnikowska "Fotografia i ciało"
Fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, z wykształcenia filolog klasyczny, absolwentka Studium Fotografii ZPAF, nauczycielka fotografii. Swoje prace prezentował‚a na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Autorka i kuratorka wielu projektów i wystaw fotograficznych. Obecnie wiceprezes Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Fotografików i kuratorka Galerii Jabłkowskich w Warszawie. Więcej na: www.olejnikowska.com

Wykład "Fotografia i ciało" prezentuje szerokie spektrum sposobów przedstawiania ciała na przestrzeni historii fotografii, od jej początków do czasów obecnych. Pokazuje zmienność koncepcji w podejściu do portretowania i spostrzegania ciała w zależności od nurtów w sztuce, zjawisk społecznych, ideologii politycznych.

godz. 16.30 - Tomasz Słupski - "Fotografia mody"
Z wykształcenia fotograf, geograf i geolog. Pasjonat fotografii. Przez obiektyw podziwia świat we wszystkich jego aspektach. Początkowo zafascynowany fotografią krajobrazową - uczestniczył w Związku Polskich Fotografów Przyrody. Obecnie zajmuje się głównie fotografią reklamową, modową, portretową i fotografią aktu. Swoje prace prezentował na wystawach zbiorowych i indywidualnej.

Nagradzany w ogólnopolskich konkursach fotograficznych. Laureat I nagrody w Oskarach Fashion 2007. Współpracował z agencjami modelek, m.in. Elite Model Look, Mango Models, Orange Models, AMQ. Jest fotografem Konkursu Miss Polonia. Współpracował z "Fashion Magazine", z miesięcznikiem teatralno - kulturalnym "Foyer" i magazynem "Kariera". Publikował m. in. we "Fluidzie", "Dlaczego", "Aktivist Exklusiv", "Modzie na ślub", "Fotografii Cyfrowej". Był wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie prowadzi zajęcia z fotografii mody w Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików.

godz. 18.00 - Patryk Karbowski - "Fotografia reporterska i dokumentalna"
Studiuje fotografię na PWSFTViT w Łodzi. Jest laureatem konkursów fotograficznych, wystawiał swoje prace w galeriach w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. Specjalizuje się w fotografii dokumentalnej i reportażu, ale odnajduje się też w fotografii kreacyjnej.

Podczas spotkania, P. Karbowski przedstawi m.in. zasady projektów i cykli fotograficznych. Przewidzieliśmy również przegląd portfolio. Jeśli robisz zdjęcia i chcesz, by ktoś je ocenił, przynieś odbitki lub zdjęcia w wersji elektronicznej na to spotkanie.

poniedziałek, 7 grudnia 2009 r.
Zwiedzanie wystawy 17.00-21.00 (dla szkół możliwy wstęp od rana, po wcześniejszym uzgodnieniu)
Spotkanie z członkami Włocławskiego Towarzystwa Fotograficznego, organizacji aktywnie działającej we Włocławku z latach 70. Obecnie stowarzyszenie jest w trakcie reaktywacji.

Dokładne godziny rozpoczęcia podamy niebawem.

Jak dojechać?

Budynek Teatru "Nasz" znajduje się w centrum miasta, u zbiegu ulic Brzeskiej i Cyganki, tuż przy kościele św. Witalisa i włocławskiej katedry, której dwie wieże widoczne są już z daleka. Z każdego punktu w mieście można dojechać do Placu Wolności, który z Teatrem Nasz dzieli tylko 10-cio minutowy spacer.

Organizatorzy:

Kulturalna Strona Miasta
Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Teatr "Nasz"
Włocławskie Towarzystwo Fotograficzne

Kontakt:

Łukasz Daniewski (Scena.Wloclawek.pl)
+500 525 079
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
gg: 3700927

Daria Nesterowicz (Scena.Wloclawek.pl)
+663 710 434
+784 125 357
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
gg: 234938

Waldemar Kłusek (Włocławskie Towarzystwo Fotograficzne)
+509 415 822
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Paweł Modrzejewski (Teatr Nasz)
+509 214 472
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Galeria Bezdomna we Włocławku
Termin wystaw: 5-7 grudnia 2009 r.
Strona domowa: Galeria Bezdomna
Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież