forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Adam Fleks - Wieloświaty

Miasto - foto-info.pl.

Galeria F16 w Katowicach - Bogucicach zaprasza na wystawę fotografii Adama Fleksa pt. "Wieloświaty". Wernisaż w dniu 25 listopada 2009 r. o godz. 18.00, będzie połączony z recitalem gitarowym Krzysztofa Czeremużyńskiego.

Adam Fleks - Wieloświaty
 
Seria Wieloświaty wykonana w technice litowej, przedstawia nie świat rzeczywisty, ale impresyjny, będący wynikiem nałożenia na siebie dwóch ekspozycji na jednej klatce w krótkim odstępie czasu. Pokazywany cykl fotografii zaczął powstawać w momencie gdy po wielu latach przerwy pojawiłem się na ulicy mojego dzieciństwa. Okazało się, że ulega ona szybkiej destrukcji, co samo w sobie było dość fascynującym procesem. Moją uwagę przyciągnęły domy podparte legarami, w których wciąż mieszkali ludzie, niekiedy nielegalnie. Prócz tworzenia zwykłej dokumentacji fotograficznej postanowiłem zrobi coś jeszcze...Na fotografiach starałem się pokazać nie tylko dwoistość rzeczy, ale stworzyć też nowy wymiar. Jedni mogą uznać, że przedstawiają one chaos, inni zaś, że nałożenie się na siebie dwóch ekspozycji stworzyło nową jakość obrazową, której na jawie się nie zobaczy.
Adam Fleks

Adam Fleks - Wieloświaty
 
Adam Fleks - ur. 14 czerwca 1963 r. w Gdańsku. Żonaty, ma dwóch synów. Historyk-archiwista oraz skandynawista. Obecnie wykonywany zawód to tłumacz j. duńskiego i szwedzkiego. Od 1994 członek Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego (obecnie pełni funkcję prezesa). Interesuje się technikami specjalnymi, zwłaszcza wywoływaniem litowym w połączeniu z wielokrotnymi ekspozycjami. Zajmuje się wykonywaniem odbitek ze starych negatywów m.in. z negatywów z lat 1939-46, przedstawiających  życie na okrętach Polskiej Marynarki Wojennej na Zachodzie. Jego fotografie były nagradzane na wielu konkursach fotograficznych. Autor pięciu wystaw indywidualnych oraz uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych.

Adam Fleks - Wieloświaty
 
Adam Fleks - Wieloświaty
 

Galeria F16 (MBP Filia nr 16)
Adres: ul.Wajdy 21, Katowice-Bogucice
Adam Fleks - Wieloświaty
Wernisaż wystawy: 25 listopad 2009 r, godz. 18.00
Termin wystawy: 20 listopad - 31 grudzień 2009 r.
Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież